Наукова періодика України Современная стоматология


Макаренко М. В. 
Роль мікроекології порожнини рота в етіопатогенезі запальних захворювань пародонту в осіб молодого віку / М. В. Макаренко, І. В. Ковач // Современная стоматология. - 2014. - № 3. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2014_3_6
Мета досліження - вивчення мікробіоценозу порожнини рота в молодих осіб віком 18 - 30-ти років, які хворіють на генералізований хронічний катаральний гінгівіт. Для виконання поставлених завдань проведено стоматологічне обстеження 286 осіб віком 18 - 30 років. Вивчення стану мікробіоценозу порожнини рота пацієнтів оцінювали за даними, які було одержано з основних біотопів порожнини рота: слизової щоки, спинки язика, вмісту зубоясенного жолобка, зубного нальоту з вестибулярної поверхні нижніх молярів, ротової рідини. Картина мікробіоценозу в порожнині рота пацієнтів зі стоматологічними захворюваннями значно відрізняється від такої у здорових людей. Установлено перевагу умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів, кількість яких достовірно перевищувала дані показників сапрофітної мікрофлори. Висновки: одержані цифрові дані мікробіологічних досліджень пацієнтів з поєднаною патологією твердих тканин зубів і тканин пародонту свідчать про значний дисбіоз порожнини рота, який характеризується зниженням активності компенсаторних реакцій і відсутністю можливостей протистояти мікробній агресії у зв'язку з порушенням колонізаційної резистентності, що може відбиватись на перебігу та лікуванні основних стоматологічних захворювань.
  Повний текст PDF - 305.848 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Макаренко М.
 • Ковач І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Макаренко М. В. Роль мікроекології порожнини рота в етіопатогенезі запальних захворювань пародонту в осіб молодого віку / М. В. Макаренко, І. В. Ковач // Современная стоматология. - 2014. - № 3. - С. 28-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ss_2014_3_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Макаренко Микола Васильович (медичні науки)
 • Макаренко Максим Валерійович (медичні науки)
 • Макаренко Михайло Васильович (медичні науки)
 • Ковач Ілона Василівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського