Наукова періодика України Стратегічні пріоритети


Ісакова Т. О. 
Мова ворожнечі як проблема українського інформаційного простору / Т. О. Ісакова // Стратегічні пріоритети. Серія : Політика. - 2016. - № 4. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sppol_2016_4_13
Висвітлено питання використання hate speech або мови ворожнечі в сучасному українському інформаційному просторі. Продемонстровано трансформації комунікативного середовища Украї ни, що проявляється у формуванні нових смислових конструкцій, "фреймів" - основ для картини світу. Наведено історичні приклади, що стали доказами того, як мова ворожнечі була свідомо використана задля розпалювання жорстоких конфліктів та воєн (масовий геноцид 1994 р. у Руанді спровокований радіостанцією RTLM - Radio Television Libre des Mille Collines ("Радіо Тисячі Пагорбів"). Мова ворожнечі грунтується на соціальних стереотипах, упередженнях і дискримінації, вона є частиною комунікації, заснованої на упередженнях і дискримінації (Prejudiced and Discriminatory Communication). Це найважливіший чинник, що визначає її сутність. Проаналізовано питання використання мови ворожнечі в інформаційному просторі України-середовищі для формування нових смислів, слів, поведінки. Сучасний інформаційний простір перетворюється на поле боротьби між "своїми" та "чужими" як у середовищі традиційних медіа, так і нових інтерактивних ЗМК. Одними з найбільш поширених проявів мови ворожнечі в українському інформаційному просторі стали меми, що виконують певну символічну функцію і діють на колективну підсвідомість, тобто безпосередньо впливають на вчинки осіб. Розглянуто міжнародний досвід боротьби з використанням мови ворожнечі у журналістській практиці та інструменти подолання проблеми її невірного збирання та висвітлення інформації щодо неї.
  Повний текст PDF - 136.664 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ісакова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ісакова Т. О. Мова ворожнечі як проблема українського інформаційного простору / Т. О. Ісакова // Стратегічні пріоритети. Серія : Політика. - 2016. - № 4. - С. 90-97. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sppol_2016_4_13.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського