Наукова періодика України Стратегічні пріоритети


Дрьомов С. В. 
Проблеми формування в Україні державної політики з питань громадянства / С. В. Дрьомов // Стратегічні пріоритети. - 2018. - № 3-4. - С. 7-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/spa_2018_3-4_3
Запропоновано результати дослідження деяких актуальних проблем формування в Україні державної політики у сфері громадянства. Спираючись на поширювані в ЗМІ неофіційні дані, згідно з якими громадянство інших держав мають від 5 до 10 % українців (значна частина з яких - чоловіки призовного віку), автор дійшов висновку, що питання щодо громадянства поступово перетворюються на чинник, який може суттєво впливати на стан забезпечення національної безпеки України. Наведено стислий аналіз законодавчих ініціатив, спрямованих на вирішення окремих проблем нормативно-правового унормування питань громадянства. За підсумками такого аналізу зроблено висновок про те, що зусилля суб'єктів права законодавчої ініціативи спрямовані переважно на вдосконалення законодавчого регулювання множинного громадянства, а також модернізації процедур припинення громадянства України особам, поведінка яких може завдати суттєвої шкоди життєво важливим інтересам держави і суспільства в умовах окупації Російською Федерацією Криму й частини території Донецької та Луганської областей. На думку автора, внесені до Верховної Ради України законопроекти не передбачають застосування комплексного підходу до вирішення проблеми множинного громадянства. Переважна більшість законодавчих ініціатив щодо врегулювання питань громадянства не передбачає впровадження нових дієвих механізмів контролю з боку держави, а також не містить цілком логічних у такому випадку засобів юридичної відповідальності за порушення встановлених законодавством обмежень у цій сфері правовідносин. Ухвалення деяких законодавчих ініціатив може призвести до того, що в Україні утворюватимуться території компактного проживання осіб, які мають лише іноземне громадянство. Це значно ускладнить (а іноді й унеможливить) здійснення місцевого самоврядування на таких територіях, формування місцевих громад, виконання представницьких функцій в органах центральної влади тощо. Зроблено висновок про те, що пріоритетними завданнями України в сучасних умовах є якнайшвидші деокупація Криму, врегулювання збройного конфлікту на території окремих районів Донецької і Луганської областей та відновлення над ними повної юрисдикції України. Реінтеграція цих територій повинна неодмінно передбачати т. зв. "процедуру повернення до громадянства", яка має передувати проведенню місцевих виборів на звільненій від окупації території України. Для цього необхідно на законодавчому рівні передбачити порядок повернення до громадянства, встановивши для цього додаткові вимоги, наприклад, складання іспиту на знання української мови, історії України, основ конституційного ладу України, Гімну України тощо.
  Повний текст PDF - 153.319 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дрьомов С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дрьомов С. В. Проблеми формування в Україні державної політики з питань громадянства / С. В. Дрьомов // Стратегічні пріоритети. - 2018. - № 3-4. - С. 7-14. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/spa_2018_3-4_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського