Наукова періодика України Системи озброєння і військова техніка


Турінський О. В. 
Системно-концептуальні положення й організаційно-методичні основи обґрунтування, вибору і реалізації обрису перспективної системи озброєння протиповітряної оборони держави та її збройних сил / О. В. Турінський, Б. О. Демідов, Д. А. Гриб, О. О. Хмелевська // Системи озброєння і військова техніка. - 2019. - № 2. - С. 55-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2019_2_10
Викладено методичний підхід до формування системно-концептуальних положень про порядок виконання заходів і робіт розвитку системи озброєння протиповітряної оборони (СОПО) держави та її збройних сил у програмному періоді часу та у подальшій перспективі, представлені організаційно-методичні основи обгрунтування, формулювання і реалізації концепції розвитку й обрису перспективної СОПО у рамках программно-цільового планування діяльності у воєнно-технічній області та программно-ситуаційного управління цією діяльністю. Обгрунтовано, що одним з основних напрямків розвитку озброєння протиповітряної оборони, а також технічного переоснащення угруповань протиповітряної оборони має стати поетапна, планова і скоординована по цілях та задачах еволюційно-інноваційна трансформація різнорідних зразків існуючих видів і типів озброєння та військової техніки (ВТ), у сукупність нових зразків, що інтегрується до складу перспективної СОПО. Необхідно забезпечити умови для швидкої інтеграції нових зразків озброєння та ВТ, у склад СОПО з поетапною заміною застарілих зразків новітніми зразками. В перспективі планування слід обирати сумісний розвиток традиційних і нетрадиційних видів озброєння та ВТ і їх інтеграцію до складу СОПО для вирішення нових завдань. Обгрунтовано, що необхідно прагнути до того, щоб в складі СОПО залишались зразки не більше двох останніх поколінь, разом з цим розробку та реалізацію новітнього озброєння, враховуючи їх високу вартість, слід здійснювати перш за все, на основних напрямках розвитку СОПО, для рішення пріоритетних задач. Головна роль у формуванні оперативно-тактичних вимог, повинна відводитись замовнику, а технічних вимог - розробнику зразків озброєння та ВТ. Концептуальні документи, що визначають вигляд та обрис перспективної СОПО, мають визначати основні шляхи розвитку.
  Повний текст PDF - 1.129 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Турінський О.
  • Демідов Б.
  • Гриб Д.
  • Хмелевська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Турінський О. В. Системно-концептуальні положення й організаційно-методичні основи обґрунтування, вибору і реалізації обрису перспективної системи озброєння протиповітряної оборони держави та її збройних сил / О. В. Турінський, Б. О. Демідов, Д. А. Гриб, О. О. Хмелевська // Системи озброєння і військова техніка. - 2019. - № 2. - С. 55-69. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2019_2_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Демідов Борис Олексійович (військові науки)
  • Гриб Дмитро Анатолійович (військові науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського