Наукова періодика України Системи озброєння і військова техніка


Олійник Ю. А. 
Вплив швидкості вітру на змінення коефіцієнту лобового опору / Ю. А. Олійник // Системи озброєння і військова техніка. - 2008. - № 2. - С. 91-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2008_2_29
Визначено числові характеристики коефіцієнта лобового опору (КЛО) з обліком постійної швидкості літального апарата (ЛА) та випадкової швидкості вітру. Розроблено математичну модель нелінійної залежності КЛО від величин постійної швидкості ЛА і випадкової швидкості вітру. КЛО ЛА представлено у вигляді функції, що залежить від куба швидкості ЛА. Одержано функцію, що характеризує зміну КЛО за відсутності та за наявності швидкості вітру.Зазначено, що для визначення сили вітру необхідно визначати швидкісний напір, який залежить від квадрата швидкості вітру та щільності повітря. Оскільки щільність повітря звичайно приймається постійною величиною, то швидкісний напір залежить від квадрата швидкості вітру. Запропоновано правило врахування та математичну модель оцінки впливу швидкості вітру на змінення швидкісного напору для систем, які рухаються в атмосфері Землі.
  Повний текст PDF - 543.251 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Олійник Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Олійник Ю. А. Вплив швидкості вітру на змінення коефіцієнту лобового опору / Ю. А. Олійник // Системи озброєння і військова техніка. - 2008. - № 2. - С. 91-93. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soivt_2008_2_29.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського