Наукова періодика України Системи обробки інформації


Milov O. 
Development of basic principles for corporate planning / O. Milov, S. Milevskyi, O. Korol // Системи обробки інформації. - 2019. - Вип. 1. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soi_2019_1_6
Сформовано принципи планування в корпоративних системах, що забезпечують автономію підприємств в них, та концептуальні положення, які випливають з цього та визначають процеси управління в корпоративних системах. Запропоновано новий спосіб розуміння процесу стратегічного планування. На основі огляду літератури описані наслідки контекстних змін у системах стратегічного планування. Запропоновано основні принципи корпоративного планування на рівні стратегії дозволяють одержати практичні наслідки, а саме - стратегічне планування ефективно виконує внутрішню організаційну роль комунікатора між відділами та корпоративним управлінням, в результаті чого стає механізмом координації та контролю. Реалізація запропонованих принципів корпоративного планування забезпечує ефективне управління в першу чергу багатонаціональними компаніям, які стикаються зі стресом між корпоративним центром та його підрозділами. Виходячи з того, що економічні інтереси корпорації та її складових повинні бути структуровані, інакше не здійснюватися їх координація, доведено, що планування в корпорації неможливе без урахування його структури і складу елементів. Метою створення інтегрованої корпоративної системи є забезпечення комплексного використання локальної функціональності окремих її частин для ефективного досягнення цілей, поставлених для корпорації в цілому. Наведено формальні співвідношення між динамікою функціонування кожного з рівнів дворівневої ієрархічної структури корпорації. Кожен рівень ієрархії відповідає класам, групам або індивідуальним виробництвам. Підприємства, що входять до складу корпорації, у свою чергу, розгляНУТО як складні системи з ієрархічною структурою. Однак компоненти (підсистеми) підприємства не є автономними системами. Тому корпорація рухається від елементів з великою автономізацією до залежних елементів, які не мають великої автономізації. Стверджено, що кожному рівні ієрархії повинні бути контури самоуправління та координації.
  Повний текст PDF - 566.739 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Milov O.
  • Milevskyi S.
  • Korol O.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Milov O. Development of basic principles for corporate planning / O. Milov, S. Milevskyi, O. Korol // Системи обробки інформації. - 2019. - Вип. 1. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/soi_2019_1_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського