Наукова періодика України Slobozhanskyi herald of science and sport


Сутула В. 
Термінологічно-понятійні проблеми пізнання оздоровчо-рекреаційного напряму розвитку фізичної культури сучасності / В. Сутула // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2019. - № 2. - С. 5-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2019_2_3
Мета роботи - виділити особливості використання в суспільно-історичній практиці термінів, а відповідно і понять "physical fitness", "wellness", "physical recreation", та встановити їх зв'язок з узагальнюючим (консенсусним) визначенням поняття "physical culture". Аналіз спеціальної літератури, в якій висвітлено різні аспекти розвитку базових форм соціального прояву фізичної культури, а також використання системного та історіографічного підходу до аналізу даної проблеми. У процесі дослідження використовувався пошуковий онлайн-сервіс компанії Google (Google Books Ngram Viewer). Матеріали, одержані із застосовуванням пошукової системи "Google Books Ngram Viewer", свідчать про те, що активне використання термінів "physical recreation" та "physical fitness" почалося на межі 19 та 20-го сторічь практично синхронно, однак темпи зростання частоти використання терміну "physical fitness" були суттєво вищі. Термін "фізична рекреація" в англомовних друкованих виданнях на відповідних відрізках історичного періоду, який досліджувався, зустрічається відносно рідко у порівнянні з частотою використання термінів "фізичний фітнес", "велнес" та "physical culture". Матеріали, одержані з використанням пошукової системи "Google Books Ngram Viewer", також показали, що у німецькомовних друкованих виданнях словосполучення "physical recreation" не зустрічається, у той час як слова "physical" та "recreation", як окремі мовні категорії, широко вживані. Аналогічні особливості проявляються і у виданнях, які друкувались французькою, іспанською та італійською мовами. Висновки: порівняльний аналіз одержаних матеріалів свідчить про те, що фізична рекреація розглядається в англомовній практиці як важливий чинник фізичного здоров'я людини та її активного довголіття, а також як вагомий фактор вирішення проблем молоді. Цей термін почав вживатися в англомовній практиці для назви одного з напрямів дозвіллєвої діяльності робітничого та середнього класів, а також учнівської молоді. Проведений аналіз свідчить про те, що до цього часу усе ще не сформовано цілісного уявлення про предмет і предметну область фізичної рекреації, що поняття "фізична рекреація" є досить невизначеним, розпливчастим і суперечливим.
  Повний текст PDF - 499.075 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сутула В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сутула В. Термінологічно-понятійні проблеми пізнання оздоровчо-рекреаційного напряму розвитку фізичної культури сучасності / В. Сутула // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2019. - № 2. - С. 5-12. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2019_2_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського