Наукова періодика України Slobozhanskyi herald of science and sport


Кривошлик Ю. 
Сучасні методи фізичної реабілітації дітей дошкільного віку, хворих на церебральний параліч: версії, теорії, суперечки (огляд літератури) / Ю. Кривошлик // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2013. - № 2. - С. 157-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2013_2_34
Розглянуто проблему дитячого церебрального паралічу (ДЦП) - фізичні (порушення основних рухових функцій, проблеми із зором, слухом та ін.) та соціальні (неможливість самообслуговування, навчання) проблеми дітей. Показано, що проблема відновлення дітей з церебральним паралічем має як медичне, так і соціальне значення. Проведено системний аналіз літературних джерел з питань фізичної реабілітації дітей, хворих на церебральний параліч. Встановлено, що на сьогоднішній день існує багато методик фізичної реабілітації. Всі вони спрямовані на різні ланки захворювання та мають на меті одну ціль - соціальну адаптацію дитини. Наведено найбільш застосовувані у всьому світі методики фізичної реабілітації при ДЦП - Бобат-терапія, Войта-терапія, ТАНДО-терапія, методики Петьо, К. О. Семенової, В. і. Козявкіна. А також наведено дані про такі сучасні методи, як дельфіно- та іпотерапія. Показано, що всі ці методи є дієвими і допомагають дитині швидше відновитися та, на скільки це є можливим, влитися в соціум.
  Повний текст PDF - 217.701 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Кривошлик Ю.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Кривошлик Ю. Сучасні методи фізичної реабілітації дітей дошкільного віку, хворих на церебральний параліч: версії, теорії, суперечки (огляд літератури) / Ю. Кривошлик // Слобожанський науково-спортивний вісник. - 2013. - № 2. - С. 157-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/snsv_2013_2_34.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Кривошлик Юлія Миколаївна (фізичне виховання та спорт)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського