Наукова періодика України Серце і судини


Панчук О. В. 
Місце допплерівської флоуметрії у визначенні та оцінці характеристик кровотоку в судинах передньої черевної стінки при проведенні ліпоабдомінопластики / О. В. Панчук, В. Г. Мішалов, І. М. Лещишин, О. І. Охоцька, А. М. Смольніков // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 40-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2018_4_7
Мета роботи - визначити можливість використання допплерівського дослідження кровотоку в судинах передньої черевної стінки під час проведення ліпоабдомінопластики для поліпшення результатів та розробки нових методик лікування пацієнтів з косметичними дефектами передньої черевної стінки. Дослідження судин передньої черевної стінки за допомогою допплерівського сканування проведено у 58 хворих. Середній вік пацієнтів становив (38,2 +- 2,8) року. Пацієнти мали або ожиріння I - II ступеня або надмірну масу тіла (середній індекс маси тіла - (30,2 +- 1,5) кг/м<^>2. Пацієнтів було обстежено в доопераційний період згідно зі стандартами МОЗ України. Всім хворим виконували первинну ліпоабдомінопластику. Допплерівську флоуметрію проводили до операції і на 14-ту добу після ліпоабдомінопластики для оцінки кровопостачання передньої черевної стінки. Більшість м'язово-шкірних перфорантів була розташована на відстані в середньому (5,2 +- 0,3) см від серединної лінії. В доопераційний період в одного пацієнта виявлено в середньому (6,12 +- 1,31) перфоранта. Середній діаметр судин становив (1,55 +- 0,80) мм. У післяопераційний період в одного пацієнта виявлено (3,25 +- 1,27) перфоранта. Середній діаметр судин становив (1,68 +- 0,75) мм, що підтверджує збереження артеріальних гілок після операції. Збільшення калібру судин було статистично значущим (p << 0,05). Середня швидкість кровотоку в судинах збільшилася на 56 % (з 21,8 мл/хв до операції до 34,3 мл/хв після операції, p >> 0,05). Вазодилатаційні зміни пояснюються зменшенням кровопостачання тканин, спричиненим хірургічною травмою, зменшенням загальної кількості перфорантів і перевантаженням залишкових судин. Висновки: доопераційне визначення перфорантних судин надає змогу оцінити можливості резекції клаптів, визначити ділянки можливої дисекції та обсяг операції. Ризик виникнення основних ускладнень після абдомінопластики може бути зменшений завдяки обмеженій дисекції клаптя та збереженню перфорантних судин у клапті. Встановлено, що під час проведення ліпоабдомінопластики не руйнуються перфорантні судини діаметром понад 1 мм у періумбілікальній ділянці та верхніх латеральних квадрантах. Під час допплерівського дослідження у післяопераційний період виявлено збільшення калібру артерій (p << 0,05) і швидкості кровотоку в них на 56 % (p >> 0,05).
  Повний текст PDF - 1.302 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Панчук О.
  • Мішалов В.
  • Лещишин І.
  • Охоцька О.
  • Смольніков А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Панчук О. В. Місце допплерівської флоуметрії у визначенні та оцінці характеристик кровотоку в судинах передньої черевної стінки при проведенні ліпоабдомінопластики / О. В. Панчук, В. Г. Мішалов, І. М. Лещишин, О. І. Охоцька, А. М. Смольніков // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 40-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2018_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Панчук Орест Вікторович (1989–) (медичні науки)
  • Мішалов Володимир Григорович (медичні науки)
  • Лещишин Іван Михайлович (медичні науки)
  • Охоцька Ольга Ігорівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського