Наукова періодика України Серце і судини


Мостовой Ю. М. 
Гострий інфаркт міокарда у хворих на цукровий діабет: можливість та доцільність кардіопротекції / Ю. М. Мостовой, Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко, В. В. Распутін, І. А. Межієвська, А. В. Бронюк // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 34-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2018_4_6
Мета роботи - оцінити ефективність і безпечність додавання до стандартної терапії у пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС) з елевацією сегмента ST та супутнім цукровим діабетом (ЦД) 2 типу після реваскуляризації шляхом первинного коронарного втручання інфузії препарату, котрий містить 4,2 г аргініну гідрохлориду та 2,0 г L-карнітину. У дослідження було залучено 60 пацієнтів віком у середньому (64,3 +- 1,6) року з ГКС з елевацією сегмента ST тривалістю до 6 год та супутнім ЦД 2 типу, котрим було проведено ургентну коронарографію та стентування інфаркт-залежної артерії. Пацієнтів було розподілено на 2 групи: групу I - 30 осіб, котрим до стандартної терапії додавали внутрішньовенну інфузію препарату, котрий містив 4,2 г аргініну гідрохлориду та 2,0 г L-карнітину, по 100 мл протягом 7 діб, і групу II - 30 осіб, які не одержували додаткової терапії. Проведено загальноклінічне обстеження з оцінкою скарг та анамнезу, даних об'єктивного фізикального дослідження і результатів додаткових методів діагностики. Визначено рівень тропоніну і та оцінено резолюцію сегмента ST в 1-шу, на 3-гю та 7-му добу. Пацієнти обох груп були порівнянними за основними клінічними, антропометричними показниками, призначеною медикаментозною терапією, особливостями атеросклеротичного ураження коронарних артерій, тривалістю періоду ішемії, рівнем тропоніну I в 1-шу, на 3-тю та 7-му добу (усі p >> 0,05). Величина елевації сегмента ST на момент госпіталізації у пацієнтів обох груп статистично значущо не відрізнялася: (4,80 +- 0,17) та (4,50 +- 0,15) мм відповідно, але на 3-тю добу була меншою в групі I ((2,37 +-і 0,14) мм) у порівнянні із групою II ((3,20 +- 0,17) мм, p = 0,05). У пацієнтів групи I установлено статистично значуще зниження рівня аспартатамінотрансферази й аланінамінотрансферази на 7-му добу, більше, ніж у групі II (p = 0,048 та p = 0,032 відповідно). Висновки: у пацієнтів із ГКС з елевацією сегмента ST та супутнім ЦД 2 типу після реваскуляризації міокарда додавання до медикаментозної терапії комплексу амінокислот (4,2 г аргініну гідрохлориду та 2,0 г L-карнітину) сприяє швидкому зниженню рівня тропоніну I та зменшенню елевації сегмента ST і не супроводжується виникненням побічних ефектів.
  Повний текст PDF - 1.312 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мостовой Ю.
  • Распутіна Л.
  • Діденко Д.
  • Распутін В.
  • Межієвська І.
  • Бронюк А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мостовой Ю. М. Гострий інфаркт міокарда у хворих на цукровий діабет: можливість та доцільність кардіопротекції / Ю. М. Мостовой, Л. В. Распутіна, Д. В. Діденко, В. В. Распутін, І. А. Межієвська, А. В. Бронюк // Серце і судини. - 2018. - № 4. - С. 34-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2018_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мостовой Юрій Михайлович (медичні науки)
  • Распутіна Леся Вікторівна (медичні науки)
  • Діденко Дар'я Вікторівна (медичні науки)
  • Межієвська Ірина Анатоліївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського