Наукова періодика України Серце і судини


Воронков Л. Г. 
Виживаність упродовж 36 місяців та її предиктори в пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю та зниженою фракцією викиду лівого шлуночка залежно від статі / Л. Г. Воронков, О. Л. Філатова, А. В. Ляшенко, Н. А. Ткач, П. Н. Бабич // Серце і судини. - 2017. - № 3. - С. 47-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_3_7
Мета роботи - порівняти показники виживаності та предиктори смерті впродовж 36 міс у чоловіків і жінок із хронічною серцевою недостатністю (ХСН) зі зниженою фракцією викиду (ФВ) лівого шлуночка (ЛШ). У дослідженні брали участь 356 пацієнтів з ХСН (II - IV функціонального класу за NIHA), зумовленою ішемічною хворобою серця, та ФВ ЛШ менше 40 %, яких обстежували згідно з рекомендаціями з діагностики та лікування СН Європейського товариства кардіологів та відповідними рекомендаціями Асоціації кардіологів України. Незалежні чинники, що впливають на час виживання хворих, визначали за допомогою регресії Кокса, побудови кривих виживаності за методом Каплана - Мейера, кластерного аналізу, описової статистики та інтервального оцінювання. Аналіз виживаності хворих із ХСН та зниженою ФВ ЛШ показав, що кумулятивне виживання на кінець третього року спостереження статистично значуще не відрізнялося (p = 0,137) і становило 49 % для чоловіків та 51 % для жінок. Чинники, пов'язані з несприятливим прогнозом, суттєво відрізнялися залежно від статі. Так, предикторами настання летального кінця впродовж 36 міс у чоловіків виявилися: високий рівень сечової кислоти в крові, великий (більше 340 мл) кінцеводіастолічний об'єм, ФВ ЛШ менше 20 %, низький (менше 85 г/л) рівень гемоглобіну; також вагомі показники в таких пацієнтів - товщина стінки лівого та правого шлуночків, рівень калію в сироватці крові, об'ємні та лінійні (зокрема й індексовані) параметри порожнин ЛШ. У жінок показниками, пов'язаними з настанням летального кінця за період спостереження, виявилися: підвищений рівень глюкози крові, рівні креатиніну та сечової кислоти, товщина вільної стінки правого шлуночка, ударний об'єм ЛШ, індекс маси тіла, ФВ ЛШ менше 28 %, кліренс креатиніну. Висновки: виживання чоловіків і жінок з ХСН та зниженою ФВ ЛШ протягом 36 міс спостереження статистично значуще не відрізняється, тимчасом як щодо предикторів настання летального кінця виявлено деякі відмінності.
  Повний текст PDF - 1.216 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Воронков Л.
  • Філатова О.
  • Ляшенко А.
  • Ткач Н.
  • Бабич П.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Воронков Л. Г. Виживаність упродовж 36 місяців та її предиктори в пацієнтів із хронічною серцевою недостатністю та зниженою фракцією викиду лівого шлуночка залежно від статі / Л. Г. Воронков, О. Л. Філатова, А. В. Ляшенко, Н. А. Ткач, П. Н. Бабич // Серце і судини. - 2017. - № 3. - С. 47-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2017_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Воронков Леонід Георгійович (1952–) (медичні науки)
  • Філатова Олена Леонідівна (медичні науки)
  • Ляшенко Аліна Вікторівна (медичні науки)
  • Ткач Наталія Альбертівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського