Наукова періодика України Серце і судини


Сіренко Ю. М. 
Досвід катетеризації правих відділів серця та легеневої артерії у хворих на легеневу гіпертензію / Ю. М. Сіренко, Г. Д. Радченко, І. О. Живило, Н. А. Крушинська, О. Ю. Сіренко, О. О. Даниленко // Серце і судини. - 2016. - № 4. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2016_4_5
Мета роботи - оцінити показники легеневої та системної гемодинаміки, одержані у хворих на легеневу артеріальну гіпертензію (ЛАГ) в Україні. Катетеризацію правих відділів серця і легеневої артерії (ЛА) виконано 50 пацієнтам з імовірною або дуже ймовірною ЛАГ за даними ехокардіографії (ЕхоКГ). До виконання катетеризації всім хворим проводили ЕхоКГ. За стандартною методикою обчислювали кінцевий діастолічний та кінцевий систолічний об'єми лівого шлуночка. Обчислювали величину ударного об'єму та хвилинного об'єму кровотоку за допомогою ЕхоКГ. Рівень систолічного тиску в ЛА за даними ЕхоКГ оцінювали, визначаючи максимальну швидкість трикуспідальної регургітації з урахуванням тиску в правому передсерді. Тиск у правому передсерді оцінювали за допомогою ЕхоКГ, грунтуючись на діаметрі й респіраторних коливаннях діаметра нижньої порожнистої вени. Під час катетеризації правих відділів серця та ЛА визначали показники центральної та легеневої гемодинаміки, а також дані газового складу артеріальної та змішаної венозної крові. Діагноз легеневої гіпертензії підтверджено у 48 пацієнтів. У двох пацієнтів за результатами катетеризації діагноз ЛАГ заперечили: середній тиск у ЛА був нижче 25 мм рт. ст. Серцевий індекс за даними ЕхоКГ становив (2,42 +- 0,12) <$Eroman {л~cdot~хв sup -1 ~cdot~м sup -2 }>, тоді як за даними прямого вимірювання за допомогою методу термодилюції - (2,22 +- 0,12) <$Eroman {л~cdot~хв sup -1 ~cdot~м sup -2 }>. Похибка (різниця між значеннями більше 0,25 <$Eroman {л~cdot~хв sup -1 ~cdot~м sup -2 }>) дорівнювала 80 % (40 із 50 пацієнтів). Систолічний тиск у ЛА за даними ЕхоКГ становив (94,1 +- 3,6) мм рт.ст., а за даними катетеризації - (88,8 +- 4,1) мм рт.ст. індивідуальна похибка (різниця між значеннями більше 10 мм рт. ст.) була значною і становила 80 % (40 із 50 пацієнтів). Висновки: катетеризація правих відділів серця та ЛА - єдиний вірогідний метод діагностики та оцінки тяжкості стану хворих на ЛАГ. Використання даних ЕхоКГ можливе тільки для скринінгових цілей.
  Повний текст PDF - 1.186 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сіренко Ю.
  • Радченко Г.
  • Живило І.
  • Крушинська Н.
  • Сіренко О.
  • Даниленко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сіренко Ю. М. Досвід катетеризації правих відділів серця та легеневої артерії у хворих на легеневу гіпертензію / Ю. М. Сіренко, Г. Д. Радченко, І. О. Живило, Н. А. Крушинська, О. Ю. Сіренко, О. О. Даниленко // Серце і судини. - 2016. - № 4. - С. 23-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2016_4_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сіренко Юрій Миколайович (медичні науки)
  • Радченко Ганна Дмитрівна (медичні науки)
  • Живило Ірина Олександрівна (медичні науки)
  • Крушинська Ніна Анатоліївна (медичні науки)
  • Сіренко Оксана Юріївна (медичні науки)
  • Даниленко Олександр Олександрович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського