Наукова періодика України Серце і судини


Літвінова Н. Ю. 
Показники мікроциркуляції у хворих із критичною ішемією нижніх кінцівок до і після артеріальної реконструкції та їх кореляція із кісточково-плечовим індексом / Н. Ю. Літвінова // Серце і судини. - 2015. - № 4. - С. 38-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2015_4_7
Мета роботи - здійснити вейвлет-аналіз спектральних компонентів сигналів лазерної допплерівської флоуметрії (ЛДФ) у хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок (ХКІHК) до та після реваскуляризаційної операції для виявлення кількісних змін показників мікросудинної перфузії та їх кореляції зі змінами кісточково-плечового індексу (КПІ) ураженої кінцівки. У дослідженні взяли участь 20 пацієнтів з ХКІНК з болем у стані спокою, але без уражень шкіри, виразок або гангрени (III стадія за класифікацією Фонтена - Покровського), які перенесли реваскуляризацію кінцівки. У 16-ти пацієнтів виконано пряму артеріальну реваскуляризацію, у 4-х - профундопластику. Усі хворі обстежені за допомогою ультразвукового дуплексного сканування артерій нижніх кінцівок з обчисленням КПІ тиску та селективної ангіографії кінцівок для виявлення рівня та ступеня стенозу артерії. Сигнали ЛДФ проаналізовано за вейвлет-перетворенням, характеристики сигналу ЛДФ визначали до та після реваскуляризації. Встановлювали діагностичну чутливість, специфічність, ефективність ЛДФ. Золотим стандартом вважали дані ультразвукової допплерографії магістральних артерій нижніх кінцівок. У всіх пацієнтів після реваскуляризації спостерігали значне збільшення КПІ - з <$E0,36~symbol С~0,11> до <$E0,57~symbol С~0,13> (на 58 %) (<$Eroman p~<<~0,05>) та базового показника ЛДФ - з (<$E12,3~symbol С~3,7>) до (<$E21,6~symbol С~6,2>) перф. од. (на 47 %) (<$Eroman p~<<~0,05>). Після реваскуляризації кінцівки найбільші зміни відбулися в серцевому частотному діапазоні, після видалення загальної стегнової артерії з профундопластикою ефекти реваскуляризації виявилися менш очевидними та стосувалися також міогенної частини спектра. Найбільш чутливими і специфічними були зміни в серцевому та міогенному діапазонах: чутливість, специфічність і ефективність становили 56, 88, 72 % і 65, 93, 72 % відповідно. Висновки: ЛДФ надає змогу об'єктивно й ефективно оцінити результат операції. Метод ЛДФ чутливий до змін у мікроциркуляції кінцівок заи ХКІНК і може бути застосований у випадках, коли пряма реваскуляризація неможлива, а лікування патології передбачає вплив на колатеральний кровоплин, для об'єктивізації оцінки ефективності лікування.
  Повний текст PDF - 971.652 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Літвінова Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Літвінова Н. Ю. Показники мікроциркуляції у хворих із критичною ішемією нижніх кінцівок до і після артеріальної реконструкції та їх кореляція із кісточково-плечовим індексом / Н. Ю. Літвінова // Серце і судини. - 2015. - № 4. - С. 38-44. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2015_4_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Літвінова Наталія Юріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського