Наукова періодика України Серце і судини


Дудукіна С. О. 
Вплив періопераційних чинників на безпосередні результати хірургічного лікування хворих з інтракраніальними аневризматичними крововиливами / С. О. Дудукіна, Ю. Ю. Кобеляцький, О. М. Мацуга // Серце і судини. - 2015. - № 1. - С. 79-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2015_1_12
Мета роботи - визначити вплив періопераційних чинників та їх поєднання на безпосередні результати хірургічного лікування хворих з інтракраніальними аневризматичними крововиливами для можливості вивчення прогнозу захворювання. У дослідження залучено 328 патентів з інтракраніальними аневризматичними крововиливами. 257-ми пацієнтам проведено інтракраніальне оперативне втручання - кліпування артеріатьної аневризми. 71-го хворого оперували за ендоваскулярним методом. Для визначення прогнозу результатів лікування будували модель бінарної логістичної регресії. Під час аналізу відношення шансів виявлено, що локалізація мішкоподібної аневризми в задньонижньомозковій артерії - у 2,75 разу, тяжкість стану за Hunt-Hess II та більше - у 2,68 разу, наявність перенхіматозного та внутрішньошлуночкового компонента крововиливу - у 2,52 разу, вираженість субарахноїдального крововиливу за Fisher >> I - у 2,18 разу, наявність і поширеність артеріального судинного спазму - у 2,15 разу, інтраопераційний розрив аневризми - у 4,74 разу, тимчасове кліпування артерій - у 2,59 разу, наявність вторинної ішемії мозку з показаннями до декомпресії - у 2,58 разу, загальних періопераційних ускладнень - у 42,96 разу підвищують ризик розвитку незадовільних результатів лікування й можуть вважатися чинниками ризику несприятливого прогнозу. Для визначення комплексного впливу періопераційних чинників на прогноз будували бінарну логістичну регресію. Побудовано декілька математичних моделей, які надали змогу оцінити ймовірність незадовільних безпосередніх результатів лікування. Висновки: до основних чинників, які впливають на результати лікування хворих з інтракраніальними аневризматичними крововиливами, належать інтраопераційний розрив аневризми, наявність ускладнень у періопераційний період, зокрема вторинної ішемії мозку, 2 й більше розривів аневризми, тяжкість стану за Hunt-Hess та рівень свідомості за шкалою GCS. Наявність внутрішньочерепної гіпертензії з показаннями до декомпресивної трепанації та виникнення інтраопераційного розриву аневризми підвищує ймовірність незадовільних результатів лікування. У разі використання штучної терапевтичної гіпотермії у хворих із внутрішньочерепною гіпертензією та виконаною декомпресивною трепанацією черепа ймовірність незадовільних результатів лікування не підвищується, що підтверджує її ефективність.
  Повний текст PDF - 100.256 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дудукіна С.
  • Кобеляцький Ю.
  • Мацуга О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дудукіна С. О. Вплив періопераційних чинників на безпосередні результати хірургічного лікування хворих з інтракраніальними аневризматичними крововиливами / С. О. Дудукіна, Ю. Ю. Кобеляцький, О. М. Мацуга // Серце і судини. - 2015. - № 1. - С. 79-85. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2015_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дудукіна Світлана Олександрівна (медичні науки)
  • Кобеляцький Юрій Юрійович (1962–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського