Наукова періодика України Серце і судини


Жарінов О. Й. 
Симптоми та клінічні характеристики пацієнтів з уперше виявленою фібриляцією передсердь / О. Й. Жарінов, Ю. І. Залізна, К. О. Міхалєв // Серце і судини. - 2014. - № 4. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2014_4_6
Мета роботи - здійснити порівняльний аналіз структурно-функціонального стану міокарда, частоти виявлення супутніх хвороб та окремих клінічних симптомів у пацієнтів із вперше виявленою фібриляцією передсердь (ВВФП) залежно від вираженості скарг, асоційованих з аритмією. У дослідження залучили 124 пацієнтів - 55 чоловіків та 69 жінок, віком 24 - 88 років (середній вік - (<$E62~symbol С~14>) років) із ВВФП, що були послідовно госпіталізовані в Київський обласний кардіологічний диспансер від жовтня 2011 р. до червня 2012 р. У дослідження не залучали пацієнтів із ВВФП, яка була асоційована з гострим коронарним синдромом, гострим порушенням мозкового кровообігу, природженою або набутою вадою серця, хірургічним втручанням. У пацієнтів визначали індекс маси тіла, артеріальний тиск, рівні глюкози крові, глікозильованого гемоглобіну, креатиніну, калію плазми, C-реактивного протеїну, показників ліпідного профілю, тиреотропного гормона, за даними добового моніторування ЕКГ - середню частоту серцевих скорочень (ЧСС) під час ВВФП. Ехокардіографічне дослідження здійснювали на ультразвуковій системі SD 800 (Philips, США) за загальноприйнятим протоколом у M- і B-режимах. Пацієнтів розподілили на 3 групи: без скарг на серцебиття (n = 27), зі скаргами на незначне або помірне серцебиття (n = 42), зі скаргами на виражене серцебиття (n = 55). Порівнювані групи не відрізнялися за кількістю пацієнтів з артеріальною гіпертензією та ішемічною хворобою серця. Серед пацієнтів зі скаргами на виражене серцебиття у порівнянні з хворими, які на серцебиття не скаржилися, було більше жінок (p = 0,031). У них виявлено вірогідно нижчий рівень глікозильованого гемоглобіну (p = 0,031), частіше діагностували постійну форму ФП (p = 0,018), реєстрували вищу середньодобову ЧСС за даними добового моніторування ЕКГ (p << 0,001), менший розмір лівого передсердя (p << 0,001), вищу фракцію викиду лівого шлуночка (ЛШ) (p = 0,001). Клас симптомів, асоційованих із ФП, визначали за шкалою EHRA. До I і II класів зараховано 42 (33,9 %) пацієнтів, до III класу - 65 (52,4 %) і до IV класу - 17 (13,7 %). Пацієнти з різними класами симптомів за шкалою EHRA значуще не відрізнялися за віком і співвідношенням статей, частотою супутніх хвороб і ступенем ризику тромбоемболічних ускладнень. Висновки: скарги, пов'язані з аритмією, у пацієнтів із ВВФП частіше наявні в жінок та асоціюються з більшою ЧСС, меншим розміром лівого передсердя, вищою фракцією викиду ЛШ і нижчим рівнем глікозильованого гемоглобіну у порівнянні з пацієнтами без скарг.
  Повний текст PDF - 101.752 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жарінов О.
  • Залізна Ю.
  • Міхалєв К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жарінов О. Й. Симптоми та клінічні характеристики пацієнтів з уперше виявленою фібриляцією передсердь / О. Й. Жарінов, Ю. І. Залізна, К. О. Міхалєв // Серце і судини. - 2014. - № 4. - С. 33-39. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2014_4_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Жарінов Олег Йосипович (1965–) (медичні науки)
  • Залізна Юлія Іванівна (медичні науки)
  • Міхалєв Кирило Олексійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського