Наукова періодика України Серце і судини


Панічкін Ю. В. 
Методи лікування ішемічної хвороби серця у пацієнтів похилого та старечого віку / Ю. В. Панічкін, А. В. Руденко, В. С. Берестовенко, С. В. Сало, Є. В. Бешляга, Є. О. Лебедєва, М. Ю. Атаманюк, В. М. Бешляга // Серце і судини. - 2013. - № 4. - С. 123-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2013_4_18
Мета роботи - дослідити ефективність і безпечність ендоваскулярного методу лікування ішемічної хвороби серця у пацієнтів похилого та старечого віку. За період 2007 - 2011 рр. у Інституті серцево-судинної хірургії проведено 57 коронарографій пацієнтам геріатричного віку, тобто 80 - 87 років (середній вік - 83,5 року). З них було 43 чоловіки і 14 жінок. Згідно з результатами коронарографій у 27 (47 %) хворих виконано черезшкірне коронарне втручання, у 24 (42 %) і аорто-коронарне шунтування і 6 (11 %) пацієнтам призначено медикаментозне лікування через неможливість проведення хірургічного й ендоваскулярного. У групі хворих після черезшкірного коронарного втручання лікарі домоглися нульового рівня госпітальної летальності. На підставі аналізу результатів лікування зроблено такі висновки. Похилий вік хворих не є протипоказанням для проведення коронарографії й ангіопластики з подальшим ендопротезуванням стентамп синдромозалежної артерії. У геріатричних хворих черезшкірне коронарне втручання супроводжується зникненням клінічних симптомів ішемічної хвороби серця, стабілізацією стану здоров'я і зменшенням серцевої недостатності. Покращується якість життя і зростає толерантність до фізичних навантажень.Мета роботи - дослідити ефективність і безпечність ендоваскулярного методу лікування ішемічної хвороби серця у пацієнтів похилого та старечого віку. За період 2007 - 2011 рр. у Інституті серцево-судинної хірургії проведено 57 коронарографій пацієнтам геріатричного віку, тобто 80 - 87 років (середній вік - 83,5 року). З них було 43 чоловіки і 14 жінок. Згідно з результатами коронарографій у 27 (47 %) хворих виконано черезшкірне коронарне втручання, у 24 (42 %) і аорто-коронарне шунтування і 6 (11 %) пацієнтам призначено медикаментозне лікування через неможливість проведення хірургічного й ендоваскулярного. У групі хворих після черезшкірного коронарного втручання лікарі домоглися нульового рівня госпітальної летальності. На підставі аналізу результатів лікування зроблено такі висновки. Похилий вік хворих не є протипоказанням для проведення коронарографії й ангіопластики з подальшим ендопротезуванням стентамп синдромозалежної артерії. У геріатричних хворих черезшкірне коронарне втручання супроводжується зникненням клінічних симптомів ішемічної хвороби серця, стабілізацією стану здоров'я і зменшенням серцевої недостатності. Покращується якість життя і зростає толерантність до фізичних навантажень.
  Повний текст PDF - 203.456 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Панічкін Ю.
  • Руденко А.
  • Берестовенко В.
  • Сало С.
  • Бешляга Є.
  • Лебедєва Є.
  • Атаманюк М.
  • Бешляга В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Панічкін Ю. В. Методи лікування ішемічної хвороби серця у пацієнтів похилого та старечого віку / Ю. В. Панічкін, А. В. Руденко, В. С. Берестовенко, С. В. Сало, Є. В. Бешляга, Є. О. Лебедєва, М. Ю. Атаманюк, В. М. Бешляга // Серце і судини. - 2013. - № 4. - С. 123-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2013_4_18.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Руденко Анатолій Вікторович (1955–) (медичні науки)
  • Берестовенко Віктор Сергійович (медичні науки)
  • Сало Сергій Васильович (медичні науки)
  • Лебедєва Єлізавета Олегівна (медичні науки)
  • Бешляга Вячеслав Михайлович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського