Наукова періодика України Серце і судини


Кондратюк В. Є. 
Особливості змін електричної гомогенності міокарда у взаємозв'язку з показниками структурно-функціонального стану серця у хворих старшого віку, які перенесли ішемічний інсульт, на тлі артеріальної гіпертензії / В. Є. Кондратюк, Л. М. Єна // Серце і судини. - 2013. - № 2. - С. 43-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2013_2_8
Мета роботи - визначити особливості порушень електричної гомогенності міокарда у взаємозв'язку зі змінами центральної гемодинаміки та структурно-функціонального стану серця у хворих старшого віку з неускладненою гіпертонічною хворобою (ГХ) та після ішемічного інсульту (ІІ) залежно від локалізації осередку ураження головного мозку у відновний період. Обстежено 85 хворих, що перенесли ІІ (43 чоловіки і 42 жінки; середній вік 62 - 64 роки): у басейні лівої (38 хворих), правої (23 хворих) середніх мозкових артерій і вертебробазилярному (24 хворих), та 179 хворих на ГХ (73 чоловіки і 106 жінок; середній вік 66 років). Всім обстеженим проведено стандартну електрокардіографію, допплерехокардіографію, векторелектрокардіографію та електрокардіографію високого підсилення. За результатами проведених досліджень установлено, що для хворих, які перенесли ІІ на тлі ГХ, у порівнянні з пацієнтами з ГХ без церебральних ускладнень характерні виразніші порушення електричної гомогенності передсердь, передусім шлуночків, що пов'язано з вищим ступенем гіпертрофії лівого шлуночка, більшими розмірами порожнин серця та погіршенням його систолічної функції. Пацієнтам, які перенесли ІІ, притаманний зв'язок між локалізацією осередку ураження головного мозку та характером порушення електричної гомогенності шлуночків: півкульна локалізація у порівнянні з вертебробазилярною характеризується більшою частотою виявлення пізніх потенціалів шлуночків, що асоціюється з виразнішою кількісною невідповідністю між біоелектричною активністю та ступенем гіпертрофії лівого шлуночка, значнішим порушенням його діастолічної функції. З метою раннього виявлення порушень електричної гомогенності міокарда доцільно проводити комплексне неінвазивне обстеження хворих на ГХ, що передбачає електрокардіографію високого підсилення з виявленням ранніх і пізніх потенціалів передсердь і шлуночків; електрокардіографію з реєстрацією дисперсій інтервалів QT і QRS, так у разі патологічних змін рекомендувати холтерівське моніторування.
  Повний текст PDF - 139.931 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Кондратюк В.
  • Єна Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Кондратюк В. Є. Особливості змін електричної гомогенності міокарда у взаємозв'язку з показниками структурно-функціонального стану серця у хворих старшого віку, які перенесли ішемічний інсульт, на тлі артеріальної гіпертензії / В. Є. Кондратюк, Л. М. Єна // Серце і судини. - 2013. - № 2. - С. 43-54. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sis_2013_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Кондратюк Віталій Євгенович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського