Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Черкашина Л. В. 
Клінічна ефективність диференційованої корекції стану контактно-захисних систем при хронічних дерматозах у практиці сімейного лікаря / Л. В. Черкашина // Семейная медицина. - 2019. - № 3. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2019_3_13
Мета дослідження - порівняльна оцінка ефективності препаратів глутаргін, ербісол та їх сумісного застосування у пацієнтів з псоріатичною хворобою (ПХ), хронічною екземою у період між загостреннями. У дослідженні взяли участь 185 хворих на хронічні дерматози: 110 пацієнтів з ПХ та 75 пацієнтів з хронічною екземою (ХЕ), яким у міжрецидивний період проведено лікування. Кожну з двох груп пацієнтів було розподілено на 3 підгрупи: у першій застосовано препарат глутаргін, у другій - ербісол, у третій - обидва препарати. Фармакотерапевтичну ефективність оцінювали шляхом визначення частоти реакцій окиснювального гомеостазу (функціональної компенсації, метаболічної компенсації, метаболічного дисбалансу) та реакцій системи неспецифічного імунного захисту (імунорегуляторної стимуляції, імунорегуляторної компенсації, імунорегуляторного дисбалансу). Програма дослідження була комплексною. Сумісне застосування препаратів глутаргін та ербісол у період між загостреннями псоріатичної хвороби надає змогу досягати найбільших рівнів ефективності, оцінюваних за інтегральним індексом (ІДКТ = 2,28) за рахунок формування стану функціональної та метаболічної компенсації у системі окиснювального гомеостазу, а також стану імунорегуляторної стимуляції та компенсації у системі неспецифічного імунного захисту (І = 1,53 - 1,59) з одночасним формуванням метаболічних резервів адаптації пацієнтів. Сумісне застосування препаратів глутаргін та ербісол у період між загостреннями хронічної екземи надає змогу досягати найбільших рівнів ефективності, що оцінюються за інтегральним індексом (I = 1,71) за рахунок формування стану функціональної та метаболічної компенсації у системі окиснювального гомеостазу, а також задовільного стану імунорегуляторної стимуляції та компенсації у системи неспецифічного імунного захисту (І = 1,50) з одночасним формуванням метаболічних резервів адаптації пацієнтів. Заключення: результати дослідження свідчать про доцільність та ефективність використання як антиоксидантного засобу препарату глутаргін, як адаптогену - препарату ербісол. Водночас забезпечення тривалого спостереження за хворими на ПХ та ХЕ лікарями загальної практики-сімейної медицини потребує динамічного контролю стану контактно-захисних систем, зокрема окиснювального гомеостазу та системи неспецифічного імунного захисту з персоніфікацією терапії та інших лікувально-профілактичних засобів. Визначено, що вибір адаптогенних та антиоксидантних засобів має враховувати їх комплексний вплив.
  Повний текст PDF - 427.896 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Черкашина Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Черкашина Л. В. Клінічна ефективність диференційованої корекції стану контактно-захисних систем при хронічних дерматозах у практиці сімейного лікаря / Л. В. Черкашина // Семейная медицина. - 2019. - № 3. - С. 57-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2019_3_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Черкашина Лідія Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського