Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Жарінова В. Ю. 
Поширеність основних факторів кардіоваскулярного ризику в осіб літнього віку з ішемічною хворобою серця, які померли від кардіоваскулярних захворювань, та прогностична значущість зазначених показників / В. Ю. Жарінова, Г. П. Войнаровська, І. С. Шаповаленко, В. О. Кузнєцова // Семейная медицина. - 2018. - № 6. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_6_8
Мета дослідження - оцінювання поширеності основних факторів КВР в осіб літнього віку, які померли від кардіоваскулярних захворювань та визначення прогностичної значущості зазначених показників. Було проведено ретроспективне оцінювання історій хвороб 454 пацієнтів з ІХС, які проходили стаціонарне лікування в кардіологічному відділенні ДУ "Інститут геронтології імені Д. Ф. Чеботарьова НАМНУ" за період 1997 - 2017 рр. Усі обстежені були вперше госпіталізовані у стаціонар та у подальшому спостерігались з основним діагнозом ІХС: стабільна стенокардія напруження I - IV ФК. У подальшому хворі спостерігалися протягом 5 - 20 років (середній термін спостереження - 10 років), до досягнення кінцевої точки. Як кінцеву точку було взято кардіоваскулярну смерть. У результаті аналізу даних доведено, що найпоширенішими факторами кардіоваскулярної смерті у хворих на ІХС віком понад 60 років виявились артеріальна гіпертензія, цукровий діабет (ЦД), гіперхолестеринемія, куріння. За наявності куріння достовірно знижує тривалість життя на 5 років, ЦД ще на 4 роки. Водночас визначальними показниками, що впливали на тривалість життя, були ЛПНЩ, глюкоза, частота серцевих скорочень, а також рівень САТ, підвищення якого у хворих на ІХС асоціювалося зі скороченням тривалості життя. Заключення: у хворих на ІХС віком понад 60 років виявлено одночасне поєднання трьох і більше факторів ризику (ФР), що свідчить про необхідність активного комплексного підходу до їх корекції у більш молодому віці. За наявності ФР - куріння - достовірно знижується тривалість життя на 5 років, цукрового діабету (ЦД) - ще на 4 роки; найпоширенішими факторами кардіоваскулярної смерті у хворих на ІХС віком понад 60 років виявились артеріальна гіпертензія, ЦД, гіперхолестеринемія, куріння, які значною мірою асоціюються з можливістю медикаментозної корекції. У результаті регресійного аналізу доведено, що вагомий вплив на тривалість життя має рівень ЛПНЩ, глюкоза, частота серцевих скорочень, а також рівень САТ, підвищення якого у хворих на ІХС асоціювалося зі скороченням тривалості життя.
  Повний текст PDF - 280.586 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Жарінова В.
  • Войнаровська Г.
  • Шаповаленко І.
  • Кузнєцова В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Жарінова В. Ю. Поширеність основних факторів кардіоваскулярного ризику в осіб літнього віку з ішемічною хворобою серця, які померли від кардіоваскулярних захворювань, та прогностична значущість зазначених показників / В. Ю. Жарінова, Г. П. Войнаровська, І. С. Шаповаленко, В. О. Кузнєцова // Семейная медицина. - 2018. - № 6. - С. 30-33. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_6_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Войнаровська Галина Петрівна (медичні науки)
  • Шаповаленко Ірина Сергіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського