Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Марушко Ю. В. 
Клініко-інструментальне оцінювання стану кишечнику у дітей з респіраторною патологією та корекція виявлених порушень / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, О. Д. Московенко, Т. В. Іовиця // Семейная медицина. - 2018. - № 6. - С. 43-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_6_11
Необхідність частого і тривалого застосування антибіотикотерапії у разі респіраторної патології бактеріального походження нерідко призводить до розвитку порушень складу мікрофлори кишечнику і потребує включення до схеми лікування пробіотиків. Пробіотики, що містять Bacillus clausii, добре зарекомендували себе під час лікування антибіотик-асоційованої діареї. Мета дослідження - оцінювання стану кишечнику за клінічними даними та результатами водневого дихального тесту з лактулозою у дітей з гострими респіраторними захворюваннями і ефективності корекції виявлених порушень додаванням до комплексної терапії пробіотику, що містить B. Clausii. Під наглядом перебували 38 дітей віком 4 - 10 років, яким у процесі проведення антибіотикотерапії гострих респіраторних захворювань додавали пробіотик, що містить B. Clausii (пробіз kids). У I групі дослідження (20 дітей) пробіотик застосовували одночасно з антибіотикотерапією курсом 7 - 10 днів. Пацієнти II групи (18 дітей) протягом 7 - 10 днів одержували пробіз kids після закінчення курсу антибіотиків. На початку лікування, на 10 - 12-й та на 25 - 30-й день від початку терапії оцінювали наявність кишкових проявів і проводили водневий дихальний тест з навантаженням лактулозою (ВДТНЛ). У I групі на 10 - 12-й день від початку дослідження синдром надлишкового бактеріального росту зник у половини дітей. Натомість серед дітей II групи нормалізації показників за повторного дослідження ВДТНЛ не відбувалося у жодної дитини. На 25 - 30-й день від початку лікування відсутність надлишкового бактеріального росту виявлено у 80 % дітей I групи і 50 % дітей II групи. Заключення: результати дослідження свідчать, що пробіотик пробіз kids позитивно впливає на стан кишечнику у дітей на тлі антибактеріальної терапії.
  Повний текст PDF - 1.642 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Марушко Ю.
  • Гищак Т.
  • Московенко О.
  • Іовиця Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Марушко Ю. В. Клініко-інструментальне оцінювання стану кишечнику у дітей з респіраторною патологією та корекція виявлених порушень / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, О. Д. Московенко, Т. В. Іовиця // Семейная медицина. - 2018. - № 6. - С. 43-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_6_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Марушко Юрій Володимирович (медичні науки)
  • Гищак Тетяна Віталіївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського