Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Решетілов Ю. І. 
Технології скринінгу захворювань печінки та підшлункової залози у разі поєднаної патології органів травлення / Ю. І. Решетілов, С. М. Дмитрієва, О. Е. Алипова, О. Ю. Васильченко, Н. М. Проценко // Семейная медицина. - 2018. - № 5. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_5_22
Мета дослідження - оцінювання результатів використання неінвазивного скринінгу і контролю лікування у хворих на запальну патологію органів гепатобіліарної зони і підшлункової залози шляхом запровадження методу аероіонного тестування. Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження 156 пацієнтів з поєднаною патологією органів травлення: 64 (41,1 %) чоловіків і 92 (58,9 %) жінки. Пацієнтів було рандомізовано за віком і статтю. У контрольну групу увійшли 30 здорових осіб. Встановлено, що під час клініко-лабораторної ремісії (за результатами стандартизованих обстежень згідно з чинним клінічним протоколом) також спостерігалося відповідне відновлення показників аероіонного профілю пацієнтів. Аероіонне визначення вмісту ендогенного спирту надає змогу оцінити функціональний стан печінки. Заключення: за хронічного панкреатиту у поєднанні із гепатобіліарною патологією основними параметрами аероіонного тестування є збільшення показників вмісту сірководню, метану, екзогенного спирту та аміаку, а також тенденція до зниження вмісту кисню. Аероіонне тестування є сучасним неінвазивним методом діагностики, який може бути рекомендований для первинного скринінгу захворювань травної системи. Визначення аероіонних маркерів сприяє підвищенню якості діагностики захворювань органів травлення. Наочність і неінвазивнісь методу аероіонного тестування позитивно впливає на формування комплаєнтності хворих на патологію травної системи.Мета дослідження - оцінювання результатів використання неінвазивного скринінгу і контролю лікування у хворих на запальну патологію органів гепатобіліарної зони і підшлункової залози шляхом запровадження методу аероіонного тестування. Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження 156 пацієнтів з поєднаною патологією органів травлення: 64 (41,1 %) чоловіки і 92 (58,9 %) жінки, рандомізованих за віком і статтю. У контрольну групу для порівняння одержаних результатів увійшли 30 здорових осіб. Вивчення складу повітря, що видихається, у здорових осіб у порівнянні з калібрувальними показниками атмосферного повітря показало, що найбільш значущими з таких, що піддаються реєстрації, є аероіони водню, ендогенного спирту, кисню, метану, сірководню, аміаку та вуглекислого газу. Важливим аспектом використання аероіонних діагностичних технологій є можливість диференційованого індивідуального підбору та контролю результатів лікування по всіх ланках надання медичної допомоги гастроентерологічним хворим. Заключення: аероіонне тестування є сучасним неінвазивним методом діагностики, який може бути рекомендований для первинного скринінгу захворювань травної системи.
  Повний текст PDF - 213.849 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Решетілов Ю.
  • Дмитрієва С.
  • Алипова О.
  • Васильченко О.
  • Проценко Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Решетілов Ю. І. Технології скринінгу захворювань печінки та підшлункової залози у разі поєднаної патології органів травлення / Ю. І. Решетілов, С. М. Дмитрієва, О. Е. Алипова, О. Ю. Васильченко, Н. М. Проценко // Семейная медицина. - 2018. - № 5. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_5_22.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дмитрієва Світлана Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського