Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Воробей Л. І. 
Особливості діагностики дистресу плода у вагітних з порушенням нейровегетативної регуляції / Л. І. Воробей // Семейная медицина. - 2018. - № 4. - С. 105-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_4_23
Мета дослідження - встановити причинно-наслідкові зв'язки між пренатальними стресовими змінами, порушеннями вегетативного забезпечення та розвитком дистресу плода у вагітних з перинатальними втратами в анамнезі. Було обстежено 214 вагітних. В основну групу (I група) увійшли 104 вагітних з перинатальними втратами в анамнезі, у контрольну групу (II група) - 110 жінок без обтяженого акушерського анамнезу. Досліджені групи були ідентичними за віком, терміном вагітності та паритетом пологів. Для дослідження стану вегетативної регуляції застосовували аналіз показників кардіоінтервалографії. Оцінювання адаптаційних реакцій здійснювали за показником активності регуляторних систем. Для вивчення гемодинамічної складової системи "мати - плацента - плід" проводили ультразвукове дослідження з допплерометрією. У більшості жінок контрольної групи (82,7 %) відзначали нормальну реактивність обох відділів вегетативної нервової системи. Вегетативна реактивність в основній групі була зміщена у бік симпатотонії у 48,1 % жінок та гіперсимпатотонії у 34,6 % пацієнток. Нормоадаптивний стан виявлено у 90 % вагітних II групи. У 50 % пацієнток з обтяженим акушерським анамнезом встановлено гіпоадаптивний стан регуляторних систем. Ознаки плацентарної дисфункції зустрічалися у 46,2 % вагітних основної групи та у 29,1 % пацієнток групи контролю. УЗ-ознаки дистресу плода виявлено у 10,6 % вагітних основної групи та у 2,7 % жінок групи контролю. При цьому у 7,7 % пацієнток основної групи дистрес плода виявляли за недоношеної вагітності. У контрольній групі передчасно розроджено з приводу дистресу плода 0,9 % вагітних. Заключення: у жінок з перинатальними втратами в анамнезі встановлено вегетативну дисфункцію, яка проявляється гіперсимпатотонією, розладами регуляторно-адаптаційних механізмів, шо спричиняють зниження функціональних резервів організму. У вагітних з перинатальними втратами в анамнезі на тлі встановлених вегетативних розладів відзначено більшу частоту плацентарної дисфункції з розвитком гемодинамічних порушень у системі "мати - плацента - плід" та дистресу плода.
  Повний текст PDF - 387.62 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Воробей Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Воробей Л. І. Особливості діагностики дистресу плода у вагітних з порушенням нейровегетативної регуляції / Л. І. Воробей // Семейная медицина. - 2018. - № 4. - С. 105-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_4_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Воробей Людмила Ігнатіївна (медичні науки)
  • Воробей Людмила Ігнатівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського