Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Перцева Т. О. 
Раціональна комбінована антибактеріальна терапія першої лінії для лікування хворих на негостітальну пневмонію в умовах стаціонару / Т. О. Перцева, Т. В. Кірєєва, К. О. Бєлослудцева, М. А. Крихтіна // Семейная медицина. - 2018. - № 2. - С. 98-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_2_19
З огляду на те, що негоспітальна пневмонія (НП) є частим захворюванням, з приводу якого призначення антибіотиків є обов'язковим, у зарубіжній літературі з'являються роботи, присвячені раціоналізації вибору однокомпонентної чи комбінованої антибактеріальної терапії (АБТ) за цієї патології, а також оптимізації термінів її призначення. Мета дослідження - оцінювання ефективності, безпеки та раціональності призначення бета-лактаму в комбінації з азитроміцином (хемоміцин фірми-виробника "Хемофарм А. Д.", Сербія) у хворих на НП третьої клінічної групи. У дослідженні взяли участь 25 хворих на НП третьої клінічної групи, які проходили лікування у терапевтичних та пульмонологічних відділеннях м. Дніпро. Після встановлення діагнозу хворим призначали комбіновану АБТ: бета-лактам, а саме: амоксицилін/клавуланат (у дозі 1,2 г тричі на добу внутрішньовенно) або цефтриаксон (у дозі 2 г 1 раз на добу внутрішньовенно), та макроліт - препарат азитроміцину хемоміцин фірми-виробника "Хемофарм А. Д.", Сербія (у дозі 500 мг 1 раз на добу перорально). За результатами терапії у всіх пацієнтів, які взяли участь у дослідженні, констатовано одужання. Під час лікування хворих явних клінічних побічних ефектів препарату зафіксовано не було. Крім того, у хворих з наявністю супутньої кардіологічної патології погіршення стану з боку серцево-судинної системи, появи нових змін та/або подовшення інтервалу ЦТ (клінічно та згідно з даними електрокардіограми) не спостерігалось в жодному випадку. Заключення: наявність частої супутньої патології та хибних звичок у госпіталізованих хворих на негоспітальну пневмонію (НП) є фактором ризику наявності внутрішньоклітинних збудників, а також штамів типових респіраторних мікроорганізмів, які продукують бета-лактамази. Це є показанням до додавання макролідів (переважно азитроміцину) до антибактеріальної терапії (АБТ) першої лінії, що діє на внутрішньоклітинні збудники та руйнує біоплівки гемофільної палички. Комплексна ступінчаста АБТ стаціонарних хворих на НП з включенням у програми лікування триденного перорального курсу азитроміцину (хемоміцин) достовірно знижує сироватковий рівень маркера системного запалення СРП, є безпечною та високоефективною. Препарат хемоміцин добре переноситься, може бути рекомендований як препарат вибору під час проведення комбінованої АБТ першої лінії хворим на НП третьої клінічної групи.
  Повний текст PDF - 769.135 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Перцева Т.
  • Кірєєва Т.
  • Бєлослудцева К.
  • Крихтіна М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Перцева Т. О. Раціональна комбінована антибактеріальна терапія першої лінії для лікування хворих на негостітальну пневмонію в умовах стаціонару / Т. О. Перцева, Т. В. Кірєєва, К. О. Бєлослудцева, М. А. Крихтіна // Семейная медицина. - 2018. - № 2. - С. 98-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_2_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Перцева Тетяна Олексіївна (1952–) (медичні науки)
  • Бєлослудцева Ксенія Олегівна (медичні науки)
  • Крихтіна Марія Андріївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського