Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Pludowski P. 
Рекомендації щодо використання вітаміну D / P. Pludowski, Michael F. Holick, William B. Grant, Je. Konstantynowicz, Mario R. Mascarenhas, A. Haq, V. Povoroznyuk, N. Balatska, A. P. Barbosa, T. Karonova // Семейная медицина. - 2018. - № 1. - С. 36-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_1_9
Дослідження, які було проведено протягом останніх двох десятиліть, розширили уявлення про роль вітаміну D у регулюванні абсорбції кальцію та фосфату і метаболізму кісток та низки плейогропних ефектів в органах і тканинах тіла. Більшість спостережних та екологічних досліджень повідомляють про зв'язок між підвищеною концентрацією 25-гідроксивітаміну D [25(OH)D] у сироватці крові з поліпшенням результатів деяких хронічних, інфекційних і неінфекційних захворювань. Отже, численні установи та наукові організації розробили керівництва щодо використання вітаміну D та рекомендації щодо оптимальних сироваткових концентрацій 25(OH)D. Згідно з рекомендаціями керівництва, орієнтованого на здоров'я кісток, цільова концентрація 25(OH)D має становити 20 нг/мл (50 нмоль/л), а дози вітаміну D - 400 - 800 МО залежно від віку. Рекомендації, орієнтовані на плейотропні ефекти вітаміну D, радять досягати концентрації 25(OH)D 30 нг/мл (75 нмоль/л), а дози вітаміну D мають варіюватися у діапазоні від 400 до 2000 МО на добу залежно від віку, маси тіла, стану захворювання та етнічного походження. Розумний і збалансований вибір рекомендацій зумовлений такими факторами, як стан здоров'я, вік, маса тіла, регіон мешкання, харчові та культурні звички, що робить регіональні або державні рекомендації більш придатними для застосування у клінічній практиці. У той самий час як отримання вітаміну D з природних джерел, тобто раціону харчування та регіону мешкання, може сприяти підвищенню концентрації 25(OH)D у певних підгрупах, для загальної популяції ці джерела вважають неефективними для підтримання цілорічної концентрації 25(OH)D у діапазоні 30 - 50 нг/мл (75 - 125 нмоль/л). Побічні ефекти вітаміну D, пов'язані з його самостійним вживанням, такі, як гіперкальціємія та гіперкальціурія, виникають рідко, і, як правило, є результатом застосування надзвичайно високих доз вітаміну D протягом тривалого часу.
  Повний текст PDF - 355.709 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Pludowski P.
  • Holick M.
  • Grant W.
  • Konstantynowicz J.
  • Mascarenhas M.
  • Haq A.
  • Povoroznyuk V.
  • Balatska N.
  • Barbosa A.
  • Karonova T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Pludowski P. Рекомендації щодо використання вітаміну D / P. Pludowski, Michael F. Holick, William B. Grant, Je. Konstantynowicz, Mario R. Mascarenhas, A. Haq, V. Povoroznyuk, N. Balatska, A. P. Barbosa, T. Karonova // Семейная медицина. - 2018. - № 1. - С. 36-46. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Поворознюк Владислав Володимирович (1954–2021) (медичні науки)
  • Балацька Наталія Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського