Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Перцева Т. О. 
Раціональна антибактеріальна терапія першої лінії для лікування хворих на нетяжкі інфекції нижніх дихальних шляхів / Т. О. Перцева, Т. В. Кірєєва, К. О. Бєлослудцева, Б. О. Басіна // Семейная медицина. - 2018. - № 1. - С. 99-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_1_21
Згідно з Європейськими та Національними рекомендаціями з ведення хворих з нетяжкими інфекціями нижніх дихальних шляхів (ІНДШ) макроліди завжди посідали провідну роль у лікуванні цієї патології. Мета дослідження - оцінювання ефективності, безпечності та раціонального призначення азитроміцину (хемоміцині фірми-виробника "Хемофарм А.Д.", Сербія) у хворих на нетяжкі ІНДШ, а також визначення оптимальних термінів призначення препарату за цієї нозології. У дослідженні брали участь 20 хворих на нетяжкі ІНДШ, які проходили амбулаторне лікування. Після встановлення діагнозу хворим призначали антибактеріальну терапію. Залежно від схеми лікування усіх пацієнтів було рандомізовано на дві групи: основна група - 10 хворих з нетяжкими ІНДШ, які приймали препарат азитроміцину (хемоміцин) за "триденною" схемою - 1-й, 2-й, 3-й дні по 500 мг 1 раз на добу; контрольна група - 10 хворих з нетяжкими ІНДШ, які приймали препарат азитроміцину за "шестиденною" схемою по 500 мг 1 раз на добу. У всіх пацієнтів, включених у дослідження, констатовано одужання. При цьому клінічної переваги від застосування шестиденної схеми лікування азитроміцином перед триденною не спостерігалось. Під час лікування хворих явних клінічних побічних ефектів препарату зафіксовано не було. У хворих з наявністю супутньої кардіологічної патології погіршення стану, появи нових змін та/або подовшення інтервалу QT (клінічно та згідно з даними електрокардіограми) не спостерігалось в жодному випадку. Безсумнівною була економічна перевага лікування хворих основної групи. Так, враховуючи середню ціну на хемоміцин (100 грн. за 3 капсули), це заощадило пацієнтам немалі кошти. Заключення: наявність супутньої патології та хибних звичок у хворих на ІНДШ нашого регіону є фактором ризику наявності респіраторних збудників, які резистентні до бета-лактамів (внутрішньоклітинні та ті, які продукують бета-лактамазу). Це зумовлює пріоритетний вибір макролідів (переважно азитроміцину) як препаратів першої лінії АБТ (згідно з діючим Наказом), який не тільки діє на такі штами, але й володіє додатковими позитивними ефектами (у тому числі руйнує біоплівки гемофільної палички). Триденний пероральний курс азитроміцину (хемоміцин) є не тільки безпечним та високоефективним під час лікування нетяжких ІНДШ, але й несе значну економічну перевагу у порівнянні з шестиденним курсом. Препарат хемоміцин добре переноситься, може бути рекомендований як препарат вибору під час проведення першої лінії антибактеріальної терапії хворим на негоспітальну пневмонію першої та другої клінічних груп та інфекційного загострення хронічного обструктивного захворювання легень.
  Повний текст PDF - 804.853 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Перцева Т.
  • Кірєєва Т.
  • Бєлослудцева К.
  • Басіна Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Перцева Т. О. Раціональна антибактеріальна терапія першої лінії для лікування хворих на нетяжкі інфекції нижніх дихальних шляхів / Т. О. Перцева, Т. В. Кірєєва, К. О. Бєлослудцева, Б. О. Басіна // Семейная медицина. - 2018. - № 1. - С. 99-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_1_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Перцева Тетяна Олексіївна (1952–) (медичні науки)
  • Бєлослудцева Ксенія Олегівна (медичні науки)
  • Басіна Богдана Олександрівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського