Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Соломенчук Т. М. 
Корекція нейрогуморальних та психоемоційних розладів у хворих із стабільною ішемічною хворобою серця та артеріальною гіпертензією: адаптаційні можливості препарату Ноофен® / Т. М. Соломенчук, О. В. Восух // Семейная медицина. - 2018. - № 1. - С. 58-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_1_13
Мета дослідження - вивчення ефективності та переносимості ноофену в комплексі стандартного лікування пацієнтів зі стабільними формами ішемічної хвороби серця (ІХС) у поєднанні з артеріальною гіпертензією (АГ) на підставі аналізу динаміки їх клінічного перебігу, показників добового моніторингу артеріального тиску (ДМАТ) та рівня добового кортизолу. Обстежено 58 пацієнтів із встановленою стабільною ІХС та АГ, середній вік - 59,4 +- 2,05 року. У I групу увійшли пацієнти, які одержували стандартну терапію АГ + ІХС, у II групу - пацієнти, які на фоні стандартного лікування одержували ноофен ("Олайнфарм", Латвія) 250 мг тричі на добу. На початку дослідження та через 12 тиж усім пацієнтам проводили ДМАТ; оцінювали психоемоційний статус за скринінговою шкалою тривоги і депресії HADS і тестом Спілберга - Ханіна; визначали наявність когнітивних розладів за допомогою тестів Лурії, MMSE та FAB; визначали рівень добового кортизолу у плазмі та основні показники ліпідного та вуглеводного обміну. Більшість хворих на стабільні форми ІХС та АГ, у яких виявлені тривожно-депресивні розлади (ТДР) переважно не досягали оптимального контролю основних параметрів АТ. Застосування ноофену у комплексному лікуванні хворих на стабільну ІХС та АГ з виявленими ТДР протягом 12 тиж супроводжується достовірно кращим зниженням у них проявів тривоги і депресії, покращанням рівня добового кортизолу та контролю середніх рівнів добового, денного та нічного АТ, корекції циркадного ритму АТ та зниженню варіабельності АТ, пов'язаних з проявами ТДР. Заключення: застосування ноофену у комплексній терапії ІХС та АГ надасть змогу підвищити адаптаційні властивості організму та зменшити розвиток небажаних серцево-судинних подій у пацієнтів із супутніми тривожно-депресивними розладами.
  Повний текст PDF - 936.021 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соломенчук Т.
  • Восух О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соломенчук Т. М. Корекція нейрогуморальних та психоемоційних розладів у хворих із стабільною ішемічною хворобою серця та артеріальною гіпертензією: адаптаційні можливості препарату Ноофен® / Т. М. Соломенчук, О. В. Восух // Семейная медицина. - 2018. - № 1. - С. 58-68. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2018_1_13.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Соломенчук Тетяна Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського