Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Науменко Л. Ю. 
Сучасні підходи до визначення порушень життєдіяльності у практиці сімейного лікаря / Л. Ю. Науменко, І. С. Борисова, В. М. Березовський // Семейная медицина. - 2017. - № 4. - С. 74-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_4_17
Інвалідність внаслідок серцево-судинних захворювань в Україні продовжує посідати перше рангове місце у структурі первинної інвалідності як серед дорослого населення (22,4 %), так і серед населення працездатного віку (19,4 %). Функціональний клас (ФК) стенокардії є одним з провідних клінічних факторів, що визначають наявність обмежень життєдіяльності хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), зумовлюючи порушення активності. На підставі сучасних діагностичних критеріїв, класифікаційних підходів, диференційно-діагностичних можливостей використання проб з фізичним навантаженням (ФН) та провідних підходів медико-соціальної експертизи були визначені основні критерії життєдіяльності, що порушуються у хворих на ІХС та продемонстровано тактику сімейного лікаря в умовах необхідності направлення хворих з ознаками інвалідності на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК). Внаслідок ІХС у хворих та інвалідів формуються обмеження життєдіяльності, які стають причиною формування ознак інвалідності. Основними такими критеріями є: здатність до пересування або мобільність; здатність до самообслуговування і виконання побутової діяльності; здатність до виконання завдань і дій, які забезпечують зайнятість та економічну незалежність. ФК стенокардії є провідним клінічним фактором, який визначає наявність обмежень життєдіяльності у хворих на ІХС. Визначення вираженості синдрому стенокардії у хворих та інвалідів при ІХС за загальноприйнятими класифікаціями при винесення рішення МСЕК про визнання громадянина інвалідом, потребує документального доведення наявності ознак інвалідності через виявлення порушень життєдіяльності. При цьому, основними методами об'єктивізації даних критеріїв є методи дослідження, які підтверджують і об'єктивізують ФК при ІХС. Це - проби з ФН (толерантність до ФН, потужність порогового ФН, енерговитрати, метаболічні одиниці); прогностичні критерії, що виявлені при дозованому ФН та реакція артеріального тиску на дозоване ФН. Проведення проб з ФН є обов'язковим дослідженням при направлені хворого (інваліда) на МСЕК для об'єктивізації стану серцево-судинної системи хворого (інваліда) задля виявлення порушень критеріїв життєдіяльності - ознак інвалідності при ІХС.
  Повний текст PDF - 139.461 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Науменко Л.
  • Борисова І.
  • Березовський В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Науменко Л. Ю. Сучасні підходи до визначення порушень життєдіяльності у практиці сімейного лікаря / Л. Ю. Науменко, І. С. Борисова, В. М. Березовський // Семейная медицина. - 2017. - № 4. - С. 74-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_4_17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Науменко Леонід Юрійович (1950–) (медичні науки)
  • Борисова Інна Станіславівна (медичні науки)
  • Березовський Віталій Миколайович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського