Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Боброва О. В. 
Ефективність препарату Метамакс у лікуванні жінок з артеріальною гіпертензією, ускладненою дисциркуляторною енцефалопатією в клімактеричному періоді / О. В. Боброва, Н. А. Кожухарьова, Л. І. Конопляник, І. В. Давидова, А. І. Макаревський // Семейная медицина. - 2017. - № 4. - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_4_14
Мета дослідження - вивчення та оцінювання впливу антигіпертензивної терапії з включенням препарату Метамакс на показники добового моніторування артеріального тиску (АТ) і клінічний перебіг ішемічної хвороби серця (ІХС) та дисциркуляторної енцефалопатії на тлі артеріальної гіпертензії (АГ) у поєднанні з ІХС у жінок у період постменопаузи. У дослідженні брали участь 60 пацієнток віком від 49 до 75 років. Середній вік жінок становив 63,3 +- 1,4 року, тривалість основного захворювання - 1 - 15 років (у середньому 8 років). У всіх хворих діагностували м'яку або помірну есенціальну гіпертензію (відповідно до класифікації ВООЗ) у поєднанні з ІХС і дисциркуляторною енцефалопатією I II ст. Хворих методом випадкової вибірки було розподілено на дві групи по 30 жінок. Пацієнткам обох груп призначено базову терапію в повному обсязі. Хворим II групи до основного лікування було призначено препарат Метамакс у дозі 500 мг двічі на день протягом 2 міс. Усі обстеження проводили двічі - на початку та в кінці лікування. Після 2-місячного курсу лікування виявлено позитивний вплив на динаміку клінічних проявів при лікуванні в обох групах хворих, проте ступінь позитивних змін відрізнявся. У групі пацієнток, які разом з антигіпертензивною терапією застосовували Метамакс (II група), позитивна динаміка клінічного перебігу, поліпшення якості життя відзначалися частіше. Так, головний біль зник у 63% пацієнток II групи та у 47 % I групи, запаморочення - у 57 % осіб II групи та у 38 % I групи. Під впливом терапії мельдонієм кількість нападів стенокардії зменшилася у середньому з 5,9 до 2,5 на тиждень. Заключення: якість життя пацієнток II групи після проведеної терапії з включенням препарату Метамакс стала значно краще порівняно з хворими I групи, про що свідчили показники тестування. Підвищення якості життя робить таких хворих більш прихильними до проведеної терапії.
  Повний текст PDF - 879.949 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Боброва О.
  • Кожухарьова Н.
  • Конопляник Л.
  • Давидова І.
  • Макаревський А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Боброва О. В. Ефективність препарату Метамакс у лікуванні жінок з артеріальною гіпертензією, ускладненою дисциркуляторною енцефалопатією в клімактеричному періоді / О. В. Боброва, Н. А. Кожухарьова, Л. І. Конопляник, І. В. Давидова, А. І. Макаревський // Семейная медицина. - 2017. - № 4. - С. 57-64. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_4_14.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Боброва Оксана Вячеславівна (ветеринарні науки)
  • Боброва Олена Володимирівна (медичні науки)
  • Кожухарьова Наталія Анатоліївна (медичні науки)
  • Конопляник Лариса Іванівна (медичні науки)
  • Давидова Ірина Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського