Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Насонова Т. І. 
Нейровегетативні та когнітивні порушення, асоційовані з тривогою у пацієнтів середнього віку із цереброваскулярними захворюваннями / Т. І. Насонова, О. В. Кліменко, Т. В. Колосова, Г. В. Горєва, Ю. І. Головченко, О. В. Тишкевич, О. М. Гурмак // Семейная медицина. - 2017. - № 2. - С. 97-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_2_21
Мета дослідження - аналіз ефективності і безпеки лікування нейровегетативних та когнітивних порушень, асоційованих з тривогою у пацієнтів середнього віку з цереброваскулярними захворюваннями (ЦВЗ) з використанням препарату адаптол. Було обстежено 60 пацієнтів віком від 42 до 58 років з нейровегетативними та легкими і помірними когнітивними порушеннями на фоні тривожно-депресивних розладів. Хворих було розподілено на 2 групи: основну (n = 30) - пацієнти одержували лікування з додаванням препарату адаптол; групу порівняння (n = 30) - пацієнти одержували стандартне лікування без використання препарату адаптол. Дослідження когнітивних, вегетативних і нейропсихологічних порушень проводили із застосуванням клінічних шкал. Визначено рівень кортизолу: до лікування, на 7-у добу і після лікування. Визначено, що у пацієнтів з хронічними ЦВЗ у пацієнтів молодого і середнього віку виникають легкі та помірні когнітивні порушення на фоні вегетативних і тривожних розладів. Виявлені порушення добре коригуються своєчасно призначеною антигіпертензивною, метаболічною, гіполіпідемічною, цукровознижувальною терапією із застосуванням денного транквілізатора адаптол виробництва "Олайнфарм" у дозі 300 мг двічі на добу курсом 28 діб. У результаті проведеного лікування було одержано статистично достовірне зменшення показників вегетативної дисфункції, ситуаційної та особистісної тривоги, а також покращання когнітивних функцій за шкалою MoCA у пацієнтів, що вживали адаптол у порівнянні з даними до початку лікування. Рівень кортизолу в плазмі крові зменшувався поступово на 7-у добу лікування і на 28-у добу досяг статистично достовірної різниці (p << 0,05) у порівнянні з показниками вихідного рівня у пацієнтів, що одержували препарат адаптол, і показниками пацієнтів групи порівняння. Заключення: у пацієнтів з ранніми ознаками хронічного ЦВЗ виявляють когнітивні і тривожні розлади на фоні нейровегетативного синдрому, які потребують лікування. Денний транквілізатор адаптол виробництва "Олайнфарм" рекомендовано для корекції когнітивних і психоемоційних порушень у людей середнього віку на фоні нейровегетативного синдрому в межах тривожного розладу.
  Повний текст PDF - 540.167 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Насонова Т.
  • Кліменко О.
  • Колосова Т.
  • Горєва Г.
  • Головченко Ю.
  • Тишкевич О.
  • Гурмак О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Насонова Т. І. Нейровегетативні та когнітивні порушення, асоційовані з тривогою у пацієнтів середнього віку із цереброваскулярними захворюваннями / Т. І. Насонова, О. В. Кліменко, Т. В. Колосова, Г. В. Горєва, Ю. І. Головченко, О. В. Тишкевич, О. М. Гурмак // Семейная медицина. - 2017. - № 2. - С. 97-102. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_2_21.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Насонова Тетяна Іванівна (медичні науки)
  • Колосова Тетяна Володимирівна (медичні науки)
  • Головченко Юрій Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського