Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Сирота Б. В. 
Роль ентеропатогенних кишкових паличок у розвитку гострого ентероколіту / Б. В. Сирота, Л. П. Сидорчук // Семейная медицина. - 2017. - № 1. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_1_25
Мета дослідження: дослідити рівень та роль ентеропатогенних кишкових паличок у розвитку гострих ентероколітів (ГЕК). Проведено проспективне дослідження 153 осіб з підозрою на ешерихіоз. Етап скринінгу пройшли 95 хворих, у яких бактеріологічним шляхом виділили та ідентифікували із порожнини товстої кишки (ТК) ентеропатогенні (ЕПКП), ентеротоксигенні (ЕТКП), ентероінвазивні (ЕІКП), ентерогеморагічні (ЕГКП), чи/та ентероадгезивні (ЕАКП) кишкові палички. Також звертали увагу на наявність інших патогенних збудників (сальмонел, шигел, кампілобактера тощо), у разі їх додаткового виявлення хворих виключали із дослідження. Вік хворих коливався від 25 до 52 років (у середньому 38,66 +- 3,11 року). Серед обстежених були 62 жінки (65,26 %) і 33 чоловіка (34,74 %). Виявлено, що одержана у хворих контамінація біотопу порожнини ТК патогенними ешерихіями спочатку зумовлює порушення кількісного складу нормальної мікробіоти біотопу за рахунок продукування ешерихіями коліцинів та інших антибактеріальних речовин, які лімітують ріст і розмноження біфідобактерій і лактобактерій та зумовлюють проліферацію умовно-патогенних ентеробактерій, стафілокока, пептокока, клостридії та інших. У результаті дослідження виявлено, що на тлі порушеного мікробіоценозу реалізуються патогенні властивості ЕПКП, ЕТКП, ЕІКП та ЕГКП. Заключення: встановлено, що збудниками гострого діарейного ешерихіозу є ЕПКП у 41,05 % хворих, ЕТКП - у 29,45 % випадків, ЕІКП - у 23,16 % хворих та ЕГКП - в 11,58 % осіб. Клінічна маніфестація гострих діарейних ешерихіозів поліморфна і залежить як від біології збудника, так і від імунологічного статусу макроорганізму. Гострий коліентерит діагностовано у 57 (60,0 %) осіб, дизентерієподібний варіант захворювання - у 24 (25,26 %), холероподібний варіант - у 14 (14,74 %) хворих. Гострий діарейний ешерихіоз розвивається на тлі порушень таксономічного складу і популяційного рівня мікробіоти дистального відділу товстої кишки.
  Повний текст PDF - 148.577 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Сирота Б.
  • Сидорчук Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Сирота Б. В. Роль ентеропатогенних кишкових паличок у розвитку гострого ентероколіту / Б. В. Сирота, Л. П. Сидорчук // Семейная медицина. - 2017. - № 1. - С. 111-114. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_1_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Сидорчук Лариса Петрівна (1972–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського