Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Риков С. О. 
Вивчення змін якості життя при вродженій патології органа зору у дітей раннього віку, як інструмент формування їхньої соціальної адаптації у майбутньому / С. О. Риков, Н. В. Медведовська, Ю. В. Баринов, А. А. Шевчик // Семейная медицина. - 2017. - № 1. - С. 52-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_1_12
Мета дослідження - вивчення змін компонентів якості життя у дітей перших трьох років з вродженою патологією зорового аналізатора як інструменту формування їх соціальної адаптації в майбутньому. Науковою базою дослідження стали амбулаторно-поліклінічні відділення закладів охорони здоров'я м. Київ, в яких надається медична допомога дітям перших трьох років життя, зокрема з вродженою патологією органа зору. Первинним матеріалом були 498 анкет соціологічного дослідження за адаптованою версією стандартизованого опитувальника Childrenіs Visual Function Questionnaire (CVFQ), з яких 398 анкети з основної групи та 100 - з контрольної. Застосовували комплекс методів дослідження, основою для яких став системний підхід, а саме: медико-статистичний і соціологічний (анкетне опитування з попереднім повідомленням респондентам про мету та завдання дослідження, одержання попередньої усної добровільної згоди на участь в анонімному анкетуванні). За результатами дослідження було з'ясовано, що батьки дітей з контрольної групи оцінили загальний зір своїх дітей сумарно в 89,75 +- 1,33 бата проти 60,25 +- 1,96 бата за сумарною оцінкою батьків дітей з основної групи (різниця склала 32,87 %; p << 0,001). У цілому, за оцінками батьками якості життя дітей раннього віку, в основній групі сумарна кількість балів склала 64,89 +- 1,01 проти 84,67 +- 0,92, з різницею в 23,4 % (p << 0,001). Заключення: проведене дослідження доводить наявність змін якості життя дітей раннього віку за наявності у них порушень зору. Це обгрунтовує доцільність посилення заходів щодо своєчасного виявлення та лікування порушень зорових функцій у дітей, згідно діючих медико-технологічних документів. Співпраця сімейного лікаря та дитячого офтальмолога у межах своїх компетенцій щодо порушення функцій зорового аналізатора з перших днів життя дитини надає змогу здійснювати ефективний тривалий нагляд за родиною, запобігаючи розвиток медико-соціальної дезадаптації як самої дитини, так і її родини. Результати дослідження змін компонентів якості життя є інформативними щодо майбутнього соціального функціонування дитини, її родини, відношення її близьких до захворювання та призначеного лікування, його виконання.
  Повний текст PDF - 194.21 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Риков С.
  • Медведовська Н.
  • Баринов Ю.
  • Шевчик А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Риков С. О. Вивчення змін якості життя при вродженій патології органа зору у дітей раннього віку, як інструмент формування їхньої соціальної адаптації у майбутньому / С. О. Риков, Н. В. Медведовська, Ю. В. Баринов, А. А. Шевчик // Семейная медицина. - 2017. - № 1. - С. 52-55. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2017_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Риков Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Медведовська Наталія Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського