Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Амосова К. М. 
Ефективність алгоритмізованої антигіпертензивної терапії для забезпечення контролю ранкового та вечірнього домашнього артеріального тиску в реальній амбулаторній практиці / К. М. Амосова, Ю. В. Руденко // Сімейна медицина. - 2016. - № 3. - С. 105-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_3_25
Мета дослідження - визначення ефективності покрокової алгоритмізованої антигіпертензивної терапії для забезпечення поєднаного контролю офісного та домашнього артеріального тиску (АТ), а також контролю домашнього АТ в ранковий і вечірній час у хворих з неускладненою артеріальною гіпертензією (АГ) в загальній амбулаторній практиці. Дослідження було проведено на підставі аналізу даних 209-ти хворих віком від 35-ти до 75-ти років (середній вік 59 +- 9,5 року) на неускладнену есенціальну АГ. Дизайн дослідження передбачав протягом 6 міс 6 візитів: через 7 днів, 1, 2, 3 і 6 міс. Покроковий алгоритм лікування пацієнтів передбачав призначення фіксованої комбінації периндоприлу та амлодипіну, послідовне призначення у разі потреби індапаміду-ретард, сніронолактону, моксонидину або доксазозину до досягнення цільового офісного АТ. Вимірювали АТ сертифікованим осцілометричним автоматичним приладом. Середні величини АТ вранці та ввечері виявились співставними на всіх етапах дослідження (p >> 0,05). Через 6 міс лікування рекомендованого рівня ранкового домашнього АТ було досягнуто у 60,8 %, а вечірнього - у 64,6 % хворих. За даними ранкових вимірювань масковану неконтрольовану гіпертензію через 6 міс було діагностовано у більшої кількості пацієнтів, ніж за сукупними даними за весь день як серед пацієнтів, що брали участь у дослідженні (p << 0,03), так і серед осіб із цільовим офісним АТ (p << 0,05). Висновки: алгоритмізована антигіпертензивна терапія із застосуванням фіксованої комбінації периндоприлу і амлодипіну у хворих на неускладнену АГ є однаково ефективною щодо зниження як ранкового, так і вечірнього АТ. Ранкове визначення АТ є більш інформативним для діагностики маскованої неконтрольованої гіпертензії у пацієнтів, які одержують антигіпертензивну терапію у порівнянні з її визначенням за сукупністю ранкового та вечірнього вимірювання АТ.
  Повний текст PDF - 276.892 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Амосова К.
  • Руденко Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Амосова К. М. Ефективність алгоритмізованої антигіпертензивної терапії для забезпечення контролю ранкового та вечірнього домашнього артеріального тиску в реальній амбулаторній практиці / К. М. Амосова, Ю. В. Руденко // Сімейна медицина. - 2016. - № 3. - С. 105-109. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_3_25.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Амосова Катерина Миколаївна (1956–) (медичні науки)
  • Руденко Юлія Володимирівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського