Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Насонова Т. І. 
Когнітивно-афективні розлади в постінсультний період у пацієнтів з метаболічним синдромом / Т. І. Насонова, Г. В. Горева, Ю. І. Головченко, К. В. Райченко // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 101-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_1_23
Мета дослідження - аналіз ефективності та безпеки лікування когнітивних і афективних розладів у постінсультний період у пацієнтів з метаболічним синдромом (МС) з використанням препарату ноофен. Особливістю дослідження було клініко-нейровізуалізаційне співставлення даних МРТ з когнітивними порушеннями у пацієнтів з та без МС. Проведено обстеження 50-ти пацієнтів після інсульту з когнітивними й афективними розладами у віці від 47-ми до 81-го року (30 пацієнтів - основна група: стандартне лікування згідно з локальними протоколами протягом 28-ми діб з додаванням ноофену; 20 пацієнтів - контрольна група: стандартне лікування без додавання ноофену). На MPT-сканері Toshiba Vantage Titan 1,5Т і робочій станції для постобробки зображень Vitrea визначали площу мозолистого тіла (см<^>2). Визначено, що у пацієнтів після інсульту часто розвиваються патологічна втома, депресія і тривожні розлади. Після лікування показники за шкалами MMSE, МОСА, таблицями Шульте достовірно покращились в групі пацієнтів, що вживали ноофен, а також виявився позитивний вплив на патологічну тривогу та постінсультну втому. Порівняння площі мозолистого тіла у пацієнтів після інсульту з та без МС засвідчило зменшення розмірів площі у пацієнтів, що мали МС. Вірогідно, це відображає пошкодження асоціативних волокон, які в ньому відбуваються і відіграють важливу роль у забезпеченні інтегративної діяльності мозку. Наслідком цього є знайдена кореляція між змінами його площі та вираженістю когнітивних порушень за шкалою МОСА. Заключення: діагностика когнітивних та емоційних порушень у пацієнтів з МС у ранній та пізній постінсультний періоди надає змогу зменшити прояви патологічної втоми, тривоги, депресії, покращити пам'ять, увагу, швидкість мовлення та скоріше відновити втрачені функції. Вимірювання мозолистого тіла дозволяє передбачити порушення когнітивних та емоційних функцій. Застосування препарату ноофен в ранній та пізній постінсультний періоди сприяє відновленню неврологічного дефіциту, когнітивних функцій і нормалізує емоційний стан пацієнтів.
  Повний текст PDF - 990.167 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Насонова Т.
  • Горева Г.
  • Головченко Ю.
  • Райченко К.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Насонова Т. І. Когнітивно-афективні розлади в постінсультний період у пацієнтів з метаболічним синдромом / Т. І. Насонова, Г. В. Горева, Ю. І. Головченко, К. В. Райченко // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 101-107. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_1_23.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Насонова Тетяна Іванівна (медичні науки)
  • Горева Ганна Валентинівна (медичні науки)
  • Головченко Юрій Іванович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського