Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Грицко Р. Ю. 
Імунокоригувальний молочний бактеріально-дріжджовий напій з високим вмістом нуклеїнових кислот для клінічного застосування у практиці сімейного лікаря / Р. Ю. Грицко // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_1_12
Наведено результати експериментальних досліджень біологічного впливу на організм молочного бактеріально-дріжджового напою з високим вмістом нуклеїнових кислот (кумис з коров'ячого молока). Встановлено, що ця харчова (кормова) домішкка здійснює багатогранний позитивний біологічний вплив на функції організму. Молочний бактеріально-дріжджовий напій, що містить нуклеїнові кислоти, тестували. Детально наведено методику виробництва кумису в сухому стані (вміст ДНК - 0,76 мг/г і РНК - 0,61 мг/г). Механізм імуностимулювальної дії кумису з коров'ячого молока було вивчено в експерименті на тваринах і птахах. Імуностимулювальну дію напою на людину оцінювали за його впливом на ефективність профілактичної імунізації проти дифтерії. В експерименті на поросятах було встановлено, що введення кормової домішки у харчування сприяє вірогідному зниженню шлунково-кишкових захворювань: в експериментальній групі 10 % поросят хворіли під час спостереження, в контрольній групі - 70,9 %. Середні гематологічні показники, вміст еритроцитів і гемоглобіну в дослідній групі поросят були вище і складали 8,14 +- 0,32 млн і 8,16 +- 0,37 г% відповідно, а в контрольній групі - 7,95 +- 3,4 млн і 7,57 +- 0,38 г% відповідно (p << 0,05). Концентрація лейкоцитів: середні показники (під час спостереження) були нижче у дослідній групі, ніж у контрольній групі, і склали відповідно 9,59 +- 0,49 і 12,0 +- 0,77, що зумовлено запальними процесами у поросят контрольної групи. Імунний вплив харчових добавок було виявлено в експерименті на білих мишах зі штучною вторинною імуносупресією. Таким чином, сильна імунна реакція на внутрішньочеревинну імунізацію еритроцитами барана була зареєстрована у 96 % тварин з дослідної групи; тварини контрольної групи не відповіли на імунізацію належним чином. Показано позитивний вплив харчової домішки на ефективність вакцинації проти дифтерії. У контрольній групі військовослужбовців кількість осіб, титр антитіл у яких досяг >>1:1280, становила лише 60 %, в експериментальній - 100 %. Одержані дані, що стосуються впливу кумису на синтез антитоксину, свідчили про імуностимулювальну дію, що вказує на доцільність застосування імуностимуляторів у разі вакцинації. Заключення: встановлено, що харчова домішка має значну біологічну активність, зокрема, це позитивно впливає на показники імунітету. Важливо, що крім високого вмісту рибонуклеїнової кислоти (1800 - 2100 мкг/мл) напій містить повний набір незамінних амінокислот, глутамінової кислоти (до 6 г/л), вітаміни групи B й інші корисні речовини (всі компоненти в оптимальному співвідношенні). Додавання молочного бактеріально-дріжджового напою з високим вмістом нуклеїнових кислот в раціон пацієнтів має певні переваги перед фармакологічними препаратами.
  Повний текст PDF - 483.087 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Грицко Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Грицко Р. Ю. Імунокоригувальний молочний бактеріально-дріжджовий напій з високим вмістом нуклеїнових кислот для клінічного застосування у практиці сімейного лікаря / Р. Ю. Грицко // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 52-57. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2016_1_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Грицко Роман Юліанович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського