Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Тріщинська М. А. 
Патогенетичні аспекти застосування L-аргініну при хронічній цереброваскулярній патології / М. А. Тріщинська, Т. М. Рябіченко, Д. В. Ватліцов, О. О. Ключнікова, О. М. Гурмак, Ю. А. Бугайов, О. В. Тишкевич // Семейная медицина. - 2015. - № 5. - С. 159-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_5_40
Цереброваскулярна патологія є однією з основних причин смертності та основною причиною інвалідизації населення в Україні. Особливо актуальним питанням, таким чином, є пошук нових мішеней для патогенетичного лікування початкових стадій хронічних цереброваскулярних захворювань. Вплив на функцію ендотелію є перспективним з точки зору попередження та гальмування прогресування судинного ураження на самих ранніх стадіях процесу. Вивчено стан судино-рухової функції ендотелію і можливість впливу на неї в осіб на початкових стадіях цереброваскулярної недостатності. У дослідженні брали участь 112 осіб, а саме: 47 хворих (група 1) з початковими проявами цереброваскулярної хвороби, 45 хворих (група 2) з дисциркулярною енцефалопатією I стадії та 20 практично здорових осіб відповідного віку та статі (група 3). Усім хворим проведено загальноклінічне та клініко-неврологічне дослідження. Функціональний стан ендотелію оцінювали за величиною приросту діаметра плечової артерії за допомогою тесту реактивної гіперемії. У пацієнтів груп до та після лікування L-аргініном у дозі 4 г на добу (препарат Тівортін виробництва компанії "Юрія-Фарм") у групі 1 або 0,9 % розчином NaCl у групі 2 був проведений забір крові з метою вивчення рівня нітриту та ендотеліну-1 як показників судинорухової функції ендотелію. Статистичне оброблення одержаних результатів проводили за допомогою програми "Statistica 6.0" параметричними та непараметричними методами статистики. Висновки: застосування L-аргініну у пацієнтів з початковими стадіями цереброваскулярної патології та ознаками ендотеліальної дисфункції має сприятливий патогенетично обгрунтований вплив на патологічний процес.
  Повний текст PDF - 208.516 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тріщинська М.
  • Рябіченко Т.
  • Ватліцов Д.
  • Ключнікова О.
  • Гурмак О.
  • Бугайов Ю.
  • Тишкевич О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тріщинська М. А. Патогенетичні аспекти застосування L-аргініну при хронічній цереброваскулярній патології / М. А. Тріщинська, Т. М. Рябіченко, Д. В. Ватліцов, О. О. Ключнікова, О. М. Гурмак, Ю. А. Бугайов, О. В. Тишкевич // Семейная медицина. - 2015. - № 5. - С. 159-163. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_5_40.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тріщинська Марина Анатоліївна (медичні науки)
  • Ватліцов Денис Володимирович (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського