Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Василенко В. А. 
Ефективність та безпечність еритропоетинтерапії анемічного синдрому у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю / В. А. Василенко // Семейная медицина. - 2015. - № 3. - С. 256-259. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_3_65
Анемічний синдром (АС) асоціюють з підвищеним ризиком смертності пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю (ХСН). Корекція АС у хворих з ХСН є важливою клінічною проблемою, що потребує подальшого вивчення й оптимізації лікування. У розв'язанні цієї проблеми на сьогодні відзначено великі здобутки. Зокрема, у ряді досліджень доведено ефективність корекції АС у хворих з ХСН із застосуванням як еритропоетину (ЕРП), так і препаратів заліза. У той самий час, роль ЕРП-стимулювальних препаратів залишається дискусійною. Існує багато протиріч з приводу ефективності та безпечності еритропоетитерапії (ЕРП-терапії) цих пацієнтів. Так, результати дослідження RED-HF свідчать, що лікування дарбепоетином-альфа не знижує ризик смерті у хворих з ХСН, збільшує ризик інсультів і тромбоемболічних ускладнень. Мета дослідження - довести ефективність і безпечність ЕРП-терапії у хворих похилого віку з ХСН і анемічним синдромом. Основну групу становили 309 хворих похилого віку з ХСН ішемічного генезу і АС з рівнем гемоглобіну (Hb) <$E<<~120> г/л. Середній вік хворих - <$E66,8~symbol С~6,3> року. Середня тривалість захворювання - <$E7,11~symbol С~3,9> року. Із них 207 хворих (159 жінок та 48 чоловіків, середній вік - <$E66,5~symbol С~6,9> року) становили підгрупу зі збереженою фракцією викиду (ФВ <$E>>~45~%>) лівого шлуночка (ЛШ) та 102 хворих (79 жінок та 23 чоловіки, середній вік - <$E67,2~symbol С~5,4> року) - підгрупу із систолічною дисфункцією ЛШ (ФВ <$Esymbol Г~45~%>). Корекцію АС проводили із застосуванням препаратів заліза відповідно до індивідуально розрахованого загального дефіциту заліза. За рівня Hb <$E<<~100> г/л і рівня ЕРП нижче 4,3 ммоль/л призначали ЕРП-терапію. Короткотривала ЕРП-терапія безпечна у пацієнтів з ХСН як зі зниженою, так і зі збереженою ФВ ЛШ, сприяє покращанню якості життя і покращанню клінічної симптоматики. Під час проведення ЕРП-терапії хворим з ХСН і АС необхідно досягати цільового рівня Hb в межах 120 - 130 г/л. Більш ефективна ЕРП-терапія у пацієнтів з ХСН зі зниженою ФВ ЛШ.
  Повний текст PDF - 231.828 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Василенко В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Василенко В. А. Ефективність та безпечність еритропоетинтерапії анемічного синдрому у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю / В. А. Василенко // Семейная медицина. - 2015. - № 3. - С. 256-259. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_3_65.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Василенко Вячеслав Анатолійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського