Наукова періодика України Сімейна медицина. Європейські практики


Селюк М. М. 
Досвід застосування препарату Резістол у комплексному лікуванні пацієнтів з гострим бронхітом / М. М. Селюк, О. І. Валігура, М. М. Козачок, В. В. Бесага, І. М. Льовкін, А. Ю. Салієв, С. В. Клюшнікова, О. Г. Лівінська, О. В. Селюк, Т. В. Красненкова // Семейная медицина. - 2015. - № 3. - С. 201-206. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_3_51
Інфекції дихальних шляхів (ІДШ) є найбільш частими інфекціями в амбулаторній практиці. Спільною рисою всіх ІДШ є обов'язкова наявність катаральних симптомів. При цьому необхідно пам'ятати, що різні збудники переважно уражають різні відділи дихального тракту. Проблемою лікування даної нозології є нераціональне застосування антимікробних препаратів за відсутності бактеріального збудника. Одним з альтернативних засобів для лікування гострого бронхіту (ГБ) є резістол - рослинний препарат, виготовлений з коренів Pelargonium Sidoides. Було обстежено 60 пацієнтів віком 19 - 48 років з верифікованим діагнозом ГБ. Контрольну групу становили 30 пацієнтів, співставних за віком та статтю, які одержували лише симптоматичну терапію. Пацієнти основної групи (група резістолу, n = 30) додатково до симптоматичної терапії одержували препарат резістол. Розподілення між групами проводили шляхом простої рандомізації. У процесі лікування оцінювали клінічні симптоми ГБ відповідно до адаптованої Шкали оцінювання специфічних симптомів бронхіту (BSS) з 0 до 7-го дня лікування, результати лікування оцінювали відповідно до адаптованої інтегральної шкали медичних результатів лікування (IMOS). Також проводили оцінювання лікарями та пацієнтами одержаного лікування відповідно до адаптованої інтегральної медичної шкали задоволеності пацієнтів (IMPSS). Як засвідчив аналіз даних, суттєве розходження результатів лікування було одержано уже на третю добу застосування резістолу. Повне одужання в групі пацієнтів, яким додатково був призначений резістол, відзначено у 16,67 % випадків, в той час як за відсутності препарату у лікуванні повне одужання спостерігалося тільки у 3,33 % хворих на ГБ. Це розходження у показниках лікування спостерігалось і на 7-у добу терапії. Так, в групі хворих, яким застосовували резістол, повне одужання відзначалося у 83,3 % випадках, тоді як серед пацієнтів контрольної групи цей показник становив лише 40 %. При цьому препарат резістол відрізнявся доброю переносимістю і не спричиняв жодних побічних ефектів, які стали б причиною відміни препарату. Таким чином, результати дослідження підтвердили високу ефективність і безпечність застосування препарату резістол у пацієнтів з ГБ, починаючи з перших днів захворювання. Рекомендовано широке застосування препарату резістол як в амбулаторній практиці, так і в стаціонарі для лікування пацієнтів з ГБ.
  Повний текст PDF - 487.25 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Селюк М.
  • Валігура О.
  • Козачок М.
  • Бесага В.
  • Льовкін І.
  • Салієв А.
  • Клюшнікова С.
  • Лівінська О.
  • Селюк О.
  • Красненкова Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Селюк М. М. Досвід застосування препарату Резістол у комплексному лікуванні пацієнтів з гострим бронхітом / М. М. Селюк, О. І. Валігура, М. М. Козачок, В. В. Бесага, І. М. Льовкін, А. Ю. Салієв, С. В. Клюшнікова, О. Г. Лівінська, О. В. Селюк, Т. В. Красненкова // Семейная медицина. - 2015. - № 3. - С. 201-206. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/simmed_2015_3_51.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Селюк Мар'яна Миколаївна (медичні науки)
  • Козачок Микола Миколайович (медичні науки)
  • Салієв Андрій Юрійович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського