Наукова періодика України Слово і час


Харчук Р. Б. 
Вдячні читачі Шевченка з Наддніпрянської України: Володимир Антонович і Микола Лисенко / Р. Б. Харчук // Слово і час. - 2019. - № 3. - С. 33-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2019_3_5
Розглянуто, як вплинула поезія Шевченка на національну ідентичність двох чільних представників громадівського руху в Україні - правобережця В. Антоновича й лівобережця М. Лисенка. Стверджується, що "Кобзар" - це книжка, що формувала українську політичну ідентичність. Під її впливом відбувалася деполонізація правобережної української інтелігенції й дерусифікація лівобережної. Поезія Шевченка була як головним елементом освітньої програми народництва, так і наріжним каменем народницької ідеології.
  Повний текст PDF - 801.025 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Харчук Р.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Харчук Р. Б. Вдячні читачі Шевченка з Наддніпрянської України: Володимир Антонович і Микола Лисенко / Р. Б. Харчук // Слово і час. - 2019. - № 3. - С. 33-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2019_3_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Харчук Роксана Борисівна (1964–) (філологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського