Наукова періодика України Слово і час


Меленчук О. 
Кирило Студинський - дослідник і популяризатор творчості Тараса Шевченка / О. Меленчук // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 16-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2017_6_4
Уперше комплексно розглянуто здобутки К. Студинського в галузі українського шевченкознавства. З'ясовано, що вчений виступав не тільки як популяризатор творчості Т. Шевченка та його ідей, а і як вдумливий дослідник. У своїх публіцистичних статтях і виступах у дні шевченківських ювілеїв К. Студинський підносив роль і значення Т. Шевченка в національно-культурному відродженні Галичини. Визначено, що деякі пізнавально-просвітницькі шевченкознавчі публікації К. Студинського мають спогадовий характер. Їм властивий жвавий виклад із залученням багатого фактажу, що відкриває для дослідників маловідомі сторінки із життя тодішнього західноукраїнського суспільства. Простежено, що в науково-дослідницьких матеріалах про Т. Шевченка К. Студинський удавався до компаративного методу аналізу, властивого для культурно-історичної школи, у межах якої розвивалася наукова діяльність вченого.
  Повний текст PDF - 450.786 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Меленчук О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Меленчук О. Кирило Студинський - дослідник і популяризатор творчості Тараса Шевченка / О. Меленчук // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 16-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2017_6_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Меленчук Ольга Василівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського