Наукова періодика України Слово і час


Хархун В. 
"Читати українську історію треба з бромом”: Винниченків образ української революції / В. Хархун // Слово і час. - 2017. - № 12. - С. 3-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2017_12_3
Проаналізовано образ української революції, створений Володимиром Винниченком у його персональному "Щоденнику", комедії "Панна Мара" (1917), драмі "Між двох сил", повісті "На той бік" (1919) і тритомному есеї "Відродження нації" (1920). Розглянуто 3 важливі теми: кореляція Винниченкової діяльності як лідера української революції та письменника, котрий створив її образ; конфлікт між національними і більшовицькими ідеями у Винниченковому світогляді та його творах; часова різниця між написанням і публікацією творів та їх рецепцією Винниченковими й нашими сучасниками. Авторка розмірковує над ідеологічними та естетичними аспектами створення образу української революції, відповідаючи на запитання: які типи історичних, філософських і художніх нарацій про українську революцію створив Винниченко? Чи можна ці нарації розглядати як Винниченкову спробу виправдати власну діяльність провідного учасника української революції? Як нарації вплинули на колективне розуміння революційних подій? Підсумовуючи, авторка з'ясовує, як деталі образу революції, створеного Винниченком, відображаються в канонічній репрезентації української революції.
  Повний текст PDF - 428.72 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Хархун В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Хархун В. "Читати українську історію треба з бромом”: Винниченків образ української революції / В. Хархун // Слово і час. - 2017. - № 12. - С. 3-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sich_2017_12_3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хархун Валентина Петрівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського