Наукова періодика України Системні дослідження та інформаційні технології


Радовановіч М. 
Концептуальне моделювання спалахів лісових пожеж на основі онтологічного підходу DataMining. Частина 1 / М. Радовановіч, Я. І. Виклюк, М. Міленковіч, А. Йовановіч, Д. Вуковіч, М. Стеванчевіч, Н. О. Мацюк, Т. Б. Леко // Системні дослідження та інформаційні технології. - 2014. - № 4. - С. 111-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdtit_2014_4_12
Протестовано геліоцентричну гіпотезу причин спалахів лісових пожеж. Знайдено докази кореляції між раптовим надходженням заряджених частинок з боку сонця і виникненням лісових пожеж із затримкою від одного до чотирьох днів. Проведено порівняльний аналіз методів ANFIS та нейронних мереж у задачі пошуку функціональної залежності між виникненням лісових пожеж і факторами, що характеризують сонячну активність. Використано декілька методів аналізу (методи усунення сезонності, R/S-аналіз, DataMining) для встановлення потенційних зв'язків між коливаннями певних параметрів, що характеризують сонячну активність, і виникненням лісових пожеж з урахуванням затримки в часі. Знайдено наявність взаємозв'язку і розроблено прогностичний сценарій, який засновано на ANFIS та нейромережевих технологіях. Ці методи, в деяких випадках, дозволяють досягнути точності прогнозування до 93 %.Протестовано геліоцентричну гіпотезу причин спалахів лісових пожеж. Знайдено докази кореляції між раптовим надходженням заряджених частинок з боку Сонця і виникненням лісових пожеж із затримкою від одного до чотирьох днів. Проведено порівняльний аналіз методів ANFIS та нейронних мереж в задачі пошуку функціональної залежності між виникненням лісових пожеж і факторами, що характеризують сонячну активність. Для цієї мети використано декілька методів аналізу (методи усунення сезонності, R/S аналіз, DataMining) для встановлення потенційних зв'язків між коливаннями певних параметрів, що характеризують сонячну активність, і виникненням лісових пожеж з урахуванням затримки в часі. Знайдено наявність взаємозв'язку і розроблено прогностичний сценарій, заснований на ANFIS та нейромережевих технологіях. Ці методи, в деяких випадках, дозволяють досягнути точності прогнозування до 93 %.
  Повний текст PDF - 335.885 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Радовановіч М.
  • Виклюк Я.
  • Міленковіч М.
  • Йовановіч А.
  • Вуковіч Д.
  • Стеванчевіч М.
  • Мацюк Н.
  • Леко Т.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Радовановіч М. Концептуальне моделювання спалахів лісових пожеж на основі онтологічного підходу DataMining. Частина 1 / М. Радовановіч, Я. І. Виклюк, М. Міленковіч, А. Йовановіч, Д. Вуковіч, М. Стеванчевіч, Н. О. Мацюк, Т. Б. Леко // Системні дослідження та інформаційні технології. - 2014. - № 4. - С. 111-120. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdtit_2014_4_12.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського