Наукова періодика України Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва


Тревого І. 
Аналіз сучасного стану ДГМ України / І. Тревого, Є. Ільків, М. Галярник // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 2. - С. 54-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_2_11
Мета роботи - проаналізувати результати обстеження пунктів державної геодезичної мережі (ДГМ) на території України, виконаного територіальними підрозділами Держгеокадастру; провести дослідження для встановлення впливу щільності населення та залісненості в регіоні на кількість втрачених пунктів; виконати аналіз втрат геодезичних пунктів за період незалежності нашої держави; звернути увагу на відсутність науково-економічного обгрунтування допустимої кількості втрат пунктів, а також на наявність пунктів, до яких немає доступу, та збільшення їх кількості у майбутньому; розглянути заходи щодо використання недоступних пунктів, що зумовлено збільшенням вагомості в суспільстві приватної власності на земельні ділянки; розробити пропозиції для правового трактування охоронної зони навколо пунктів, ввівши у практику польових топографо-геодезичних робіт різних видів і типів сервітути. Для опрацювання результатів обстеження пунктів ДГМ використано методи математичної статистики, математичні методи реєстрування та ранжування, методи системного аналізу та кількісні методи "дослідження операцій". На території України протягом 2017 - 2018 рр. виконано повномасштабне обстеження стану пунктів геодезичної (планової) мережі 1, 2 і 3 класів з метою перевірки їх стану на місцевості. Виконаний аналіз надає змогу оцінити зміни в стані ДГМ, оцінити втрати геодезичних пунктів за останні десятиліття у регіонах і за класами мереж, виявити нові тенденції впливу на стан геодезичної мережі, що надасть підстави для узагальнення висновків відділом державного геодезичного нагляду департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності апарату Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Практична цінність роботи полягає у вирішенні проблеми забезпечення функціонування, розвитку, модернізації, реконструкції ДГМ у ході виконання Державної цільової науково-технічної програми розвитку топографо-геодезичної діяльності та національного картографування.
  Повний текст PDF - 657.388 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тревого І.
  • Ільків Є.
  • Галярник М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тревого І. Аналіз сучасного стану ДГМ України / І. Тревого, Є. Ільків, М. Галярник // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 2. - С. 54-60. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_2_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського