Наукова періодика України Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва


Четверіков Б. 
Методика визначення фундаментів зруйнованих будівель за архівними аерознімками для відновлення об'єктів історико-культурної спадщини / Б. Четверіков // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 1. - С. 100-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_1_21
Мета роботи - визначення фундаментів будівель історико-культурної спадщини за архівними аерознімками методами цифрового оброблення зображень із використанням архівних картографічних матеріалів. Завдання роботи зумовлене тим, що багато невеликих архітектурних споруд, які мають історико-культурну цінність, на жаль, не збереглись до наших днів через різні обставини. Певну кількість таких об'єктів відображено на архівних картографічних матеріалах, за якими їх можна відновити, але далеко не всі. У такому випадку стають у пригоді архівні аерознімки, та не всі вони високої якості та через відбивні властивості піщаних грунтів та якість фотоплівок контури багатьох геометричних об'єктів правильних форм розмиті. Необхідна методика, яка б надавала змогу відобразити дешифровані з аерознімків фундаменти зруйнованих об'єктів на сучасних картографічних матеріалах для подальшого їх відновлення. Для дослідження обрано такі архітектурні об'єкти, як будівлі капличок із похованнями відомих єврейських філософів на старому кладовищі в м. Жидачів. За допомогою інструментарію для цифрового оброблення зображень архівні аерознімки опрацьовано в графічному редакторі й "підчищено" вже безпосередньо у ГІС Maplnfo. Для виділення меж фундаментів капличок застосовано набір фільтрів, а також налаштування рівнів зображення та підвищення його контрастності. Результатом виконання поставленого завдання є визначення за допомогою цифрового оброблення архівних аерознімків часів Другої світової війни контурів фундаментів знищених будівель, що викликають історико-культурний інтерес. Отримані контури будівель перенесено на сучасний топографічний план, для того щоб надалі можна було їх виміряти та провести архіологічні роботи з їх відновлення. За отриманими даними виконано археологічні дослідження, результатом яких стала відбудова знищених під час війни капличок на єврейському кладовищі в м. Жидачев. Кінцевим очікуваним результатом роботи стало відновлення двох капличок на єврейському кладовищі, у яких були поховані видатні постаті єврейської культури - філософи і проповідники. Це надало змогу відновити пам'ятки історико-культурної спадщини єврейського народу і сьогодні до капличок постійно приїжджають паломники з усього світу, що сприяє культурному розвитку регіону.
  Повний текст PDF - 1.442 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Четверіков Б.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Четверіков Б. Методика визначення фундаментів зруйнованих будівель за архівними аерознімками для відновлення об'єктів історико-культурної спадщини / Б. Четверіков // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - 2019. - Вип. 1. - С. 100-105. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/sdgn_2019_1_21.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського