Наукова періодика України Наука та інновації


Lytvynenko Yu. M. 
Manual Version of 3D Printing / Yu. M. Lytvynenko, S. O. Ostapenko, A. А. Rogozinsky, Yu. M. Solonin // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 5. - С. 85-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_5_9
Програма колонізації Місяця й Марса поступово наближається до практичної фази. Вчені активно обговорюють різні аспекти перебування людей на поверхні цих планет. Проблематика. Першочерговою проблемою в цьому процесі є будівництво житла, зокрема питання матеріалів та технології будівництва. Як будівельний матеріал передбачено використання реголіту - місячного або марсіанського грунту. Технологія будівництва передбачає розміщення космонавтами нагрівальної печі на місячній поверхні для спікання цегли з подальшим укладанням її в будівельні конструкції. Цеглини будуть друкувати на 3D-принтері. Ця ідея потребує розробки та доставки 3D-принтера на місячну базу. Мета роботи - перевірка можливості реалізації простих і низьковартісних варіантів створення будівельних елементів в умовах місячної поверхні за відсутності 3D-принтера та складних нагрівальних приладів. Розробка адитивним методом простого виробу, модeлюючи процес 3D-друкування без використання високовартісних і складних приладів та пристроїв. Матеріали й методи. Ручний варіант 3D-друкування з використанням концентрованої сонячної енергії з мінімально обробленого місцевого реголіту є простим економічним способом виготовлення будівельних компонентів на поверхні Місяця або Марса. Як матеріали використано пісок і базальт земного походження. Всі необхідні оперативні роботи для моделювання 3D-процесу друку було виконано вручну. Для створення теплового джерела принтера використано різні пристрої для концентрування сонячних променів на базі параболоїдних концентраторів. Результати. Виготовлено прості вироби з порошків базальту та сумішей базальту з піском адитивним методом без використання складного високовартісного устаткування. Примітивна установка для 3D-процесу та нагрівальний пристрій з параболоїдних концентраторів можуть бути легко зібрані з елементів конструкцій, транспортованих із Землі. Висновки: ручне 3D-друкування мінімально обробленого локального реголіту з використанням концентрованої сонячної енергії є простим економічним способом виготовлення будівельних компонентів на поверхні Місяця або Марса.
  Повний текст PDF - 261.442 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Lytvynenko Y.
  • Ostapenko S.
  • Rogozinsky A.
  • Solonin Y.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Lytvynenko Yu. M. Manual Version of 3D Printing / Yu. M. Lytvynenko, S. O. Ostapenko, A. А. Rogozinsky, Yu. M. Solonin // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 5. - С. 85-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_5_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Литвиненко Юрій Михайлович (фізико-математичні науки)
  • Остапенко Сергій Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського