Наукова періодика України Наука та інновації


Зельцер Р. Я. 
Цифрова трансформація процесів ресурсно-логістичного та організаційно-структурного забезпечення будівництва / Р. Я. Зельцер, О. Ю. Бєлєнкова, Є. В. Новак, Д. В. Дубінін // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 5. - С. 38-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_5_5
Відповідність термінів виконання будівельних робіт і постачання ресурсів на об'єктах будівництва плановим показникам є нагальною потребою, адже порушення ритмічності надходження матеріалів, невідповідність графіків виконання робіт та руху матеріально-технічних ресурсів можуть спричинити серйозні негативні наслідки для всього процесу будівництва. Проблематика. Існує потреба в мінімізації відхилень реальних термінів будівництва від проектних шляхом створення інструментів управління процесами організації будівництва об'єкту на основі оперативних даних, їх математичної обробки, виявлення тенденцій та корегування відхилень на основі поточної інформації щодо ходу будівництва. Мета роботи - удосконалення інструментарію ресурсно-логістичного та організаційно-структурного забезпечення об'єктів будівництва, спрямованого на мінімізацію відхилень реальних термінів постачання ресурсів на об'єкт від проектованих, які визначено на етапі (стадії) розробки проектно-технологічної документації (проекту організації будівництва (ПОБ), проекту виконання робіт (ПВР)), з урахуванням сезонної складової. Матеріали й методи. Застосовано методи експертних оцінок, сезонної декомпозиції часових рядів, порівняльного аналізу. Результати. Проведено аналіз сучасного програмного забезпечення організації будівництва, створено схему організації процесів будівництва об'єкту. доведено, що сезонність є фактором, який чинить на терміни будівництва і постачання ресурсів помірний вплив, створено моделі прогнозування відхилень ходу будівельного процесу з урахуванням сезонності. Висновки: наявні на сьогодні методи прогнозування відхилень, що використовують в програмних комплексах Microsoft Project, OpenPlan, Spider Project, SureTrek Project Manager і Primavera Project Planner та інших, доцільно було б доповнити моделями, що призначені для прогнозування реальних термінів виконання робіт з урахуванням сезонної компоненти.
  Повний текст PDF - 209.936 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Зельцер Р.
  • Бєлєнкова О.
  • Новак Є.
  • Дубінін Д.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Зельцер Р. Я. Цифрова трансформація процесів ресурсно-логістичного та організаційно-структурного забезпечення будівництва / Р. Я. Зельцер, О. Ю. Бєлєнкова, Є. В. Новак, Д. В. Дубінін // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 5. - С. 38-51. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_5_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Зельцер Роберт Якович (технічні науки)
  • Бєлєнкова Ольга Юріївна (економічні науки)
  • Новак Євгенія Володимирівна (технічні науки)
  • Дубінін Денис Владиславович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського