Наукова періодика України Наука та інновації


Lehnert S. 
Development of Peanut Quality Criteria for Determination of its Rational Use / S. Lehnert, O. Khomenko, A. Dubinina, L. Malyuk, O. Skyrda, A. Radchenko // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 5. - С. 27-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_5_4
У світовому промисловому виробництві культивують чотири основні сортотипи арахісу - "Спеніш", "Валенсія", "Вірджинія" та "Раннер", які мають різні типи та підвиди, назви яких в деяких країнах можуть варіювати. Ці сортотипи різняться будовою, хімічним складом, харчовою та біологічною цінністю, а також напрямами промислового використання. Проблематика. На сьогодні відсутній науковий підхід щодо раціонального використання арахісу в конкретних технологіях харчової промисловості, який враховував би його сортові властивості й специфічність хімічного складу. Розробка методики дозволить значно знизити втрати сировини, покращити якість продуктів переробки арахісу та збільшити ефективність виробництва. Мета роботи - використання кластерного аналізу для пошуку шляхів раціонального використання сортів арахісу, адаптованих до вирощування в Україні, та розробка відповідних рекомендацій для харчової промисловості. Матеріали й методи. Використано 19 сортів арахісу колекції інституту олійних культур УААН (Запоріжжя). Для обробки результатів досліджень та розподілу сортів арахісу застосовано метод кластерного аналізу. Результати. Розроблено критерії якості арахісу для вибору напряму використання (вміст протеїну та його біологічна цінність, вміст ліпідів та олеїнової кислоти, оксалатний індекс, вміст контамінантів). Застосування їх дозволяє розподіляти сорти арахісу на три групи: для виробництва олії, для переробки в арахісову пасту, для халви, цукерок, тортів та снекової продукції. Розроблені рекомендації дозволяють підприємствам різного спрямування більш раціонально обирати та використовувати арахіс для отримання продукції високої якості. Висновки: розроблені критерії якості є базисом для визначення та розробки принципів раціонального використання арахісу відповідно до його специфічних властивостей та можуть слугувати технологам, товарознавцям, селекціонерам, генетикам, фармакологам, медикам. Раціональне використання сортів арахісу сприятиме виробництву конкурентоздатних продуктів високої якості та підвищенню рентабельності підприємства.
  Повний текст PDF - 153.423 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Lehnert S.
  • Khomenko O.
  • Dubinina A.
  • Malyuk L.
  • Skyrda O.
  • Radchenko A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Lehnert S. Development of Peanut Quality Criteria for Determination of its Rational Use / S. Lehnert, O. Khomenko, A. Dubinina, L. Malyuk, O. Skyrda, A. Radchenko // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 5. - С. 27-37. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_5_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Хоменко Олена Вікторівна (технічні науки)
  • Хоменко Олег Євгенович (1972–) (технічні науки)
  • Хоменко Олексій Ігорович (технічні науки)
  • Радченко Олександр Григорович (біологічні науки)
  • Радченко Антоніна Федорівна (філологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського