Наукова періодика України Наука та інновації


Zakharchenko E. V. 
Ladle and In-mold Modification Methods for Obtaining Castings from Cast Irons with Various Graphite Morphology / E. V. Zakharchenko, O. I. Shinsky, G. A. Baglyuk, S. I. Klimenko, V. Ya. Kurovsky, E. A. Sirenko, A. L. Goncharov // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 1. - С. 53-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_1_5
У світовій практиці ливарного виробництва модифікування досягло статусу провідного напряму науково-дослідних та прикладних робіт з поліпшення технологічних і службових властивостей конструкційних чавунів. Модифікуюча обробка рідких чавунів передбачає створення не тільки певних типів модифікаторів, а й розробку таких способів введення модифікатора в розплав, які адаптовані до умов ливарних цехів, а також враховують вимоги до конкретних груп виливків. Мета роботи - розробка дослідної технології модифікування електропічних розплавів чавуну в негерметизованих поворотних ківшах і ливарних формах з використанням комплексних реагентів у вигляді пресованих порошкових брикетів і кускових плавлених лігатур для отримання виливків з пластинчастим, вермикулярним і кулястим графітом. Сірий чавун як об'єкт дослідження модифікуючої обробки, магній-лантанвміщуючі кускові та брикетовані порошкові модифікатори, а також азотовмісні кускові й брикетовані порошкові модифікатори для отримання чавунів з різною формою графіту залежно від вимог до виливків. Розроблено дослідну ківшову технологію азотування чавунів з використанням пресованих порошкових азотвміщуючих брикетів, що дозволяє підвищити тимчасову розривну міцність сірих конструкційних чавунів вдвічі - з 200 МПа до 400 МПа, без легування й термічної обробки, а також розроблено ковшовий процес моди фікування розплавів чавунів магній-лантанвміщуючими модифікаторами. Обгрунтовано перспективність виробництва азотованого чавуну з вермикулярним графітом з вмістом сірки до 0,1 % мас. шляхом переплавлення азотної ме талошихти, а також свіжих і поворотних чавунів, з мінімальним додатковим введенням азоту в піч, ківш чи ливарну форму. Висновки: пресовані порошкові модифікатори рекомендовано до використання як найбільш ефективні для вказаних способів модифікування залежно від вимог до виливків.
  Повний текст PDF - 939.475 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Zakharchenko E.
  • Shinsky O.
  • Baglyuk G.
  • Klimenko S.
  • Kurovsky V.
  • Sirenko E.
  • Goncharov A.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Zakharchenko E. V. Ladle and In-mold Modification Methods for Obtaining Castings from Cast Irons with Various Graphite Morphology / E. V. Zakharchenko, O. I. Shinsky, G. A. Baglyuk, S. I. Klimenko, V. Ya. Kurovsky, E. A. Sirenko, A. L. Goncharov // Наука та інновації. - 2019. - Т. 15, № 1. - С. 53-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2019_15_1_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Куровський Валентин Якович (технічні науки)
  • Сіренко Катерина Адольфівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського