Наукова періодика України Наука та інновації


Янковський Д. С. 
Інноваційні технології оздоровлення мікробіому людини / Д. С. Янковський, В. П. Широбоков, Г. С. Димент // Наука та інновації. - 2018. - Т. 14, № 6. - С. 11-23.
На сьогодні актуальним та перспективним напрямком біомедичної науки стало вивчення мікробіому людини. Сучасні наукові досягнення дозволяють розглядати мікробіом як додатковий орган людини, який, приймаючи активну участь у травленні, численних метаболічних процесах, підтримці цілісності епітеліального бар'єру, формуванні колонізаційної резистентності, знешкодженні ендо- й екзогенних токсинів, розвитку та підтримці імунної системи й низці інших фізіологічних функцій, оптимізує умови для нормального функціонування організму людини в цілому. Тому підтримка фізіологічного стану мікробіому протягом життя людини, починаючи з раннього дитинства і до глибокої старості, має суттєве значення для поліпшення здоров'я населення усіх вікових категорій. Зважаючи на збільшення чисельності дітей та дорослих, що страждають хворобами, асоційованими з порушеннями мікробіому, значну роль у підтриманні здоров'я населення, лікуванні й профілактиці багатьох захворювань може відіграти створення інноваційних засобів оздоровлення мікробіому та розробка нових стратегій їх клінічного використання. Мета роботи - розробка інноваційних технологій оздоровлення мікробіому людини. Застосовано методи теоретичного узагальнення, мікробіологічні, біохімічні та генетичні методи дослідження. Узагальнено сучасний рівень наукових досягнень у галузі мікробної екології людини. Розроблено нову генерацію технологій виготовлення засобів оздоровлення мікробіому та схеми лікування з їх використанням для хворих різного профілю. Висновки: створено інноваційні біологічні технології, що забезпечують отримання засобів оздоровлення мікробіому з високою багатофункціональною біотерапевтичною ефективністю. Зокрема, розроблено мультипробіотики нового покоління, унікальні ентеросорбенти-пребіотики та комплексні засоби пробіотично-сорбційної терапії. Результати зумовлюють забезпечення медичної галузі ефективними засобами, що сприяють формуванню, підтримці та відновленню здорового мікробіому на всіх стадіях онтогенезу людини: від народження до похилого віку.
219
    Зміст випуску     Цитування публікації

Повний текст публікації буде доступним після 01.01.2020 р., через 219 днів


Цитованість авторів публікації:
 • Янковський Д.
 • Широбоков В.
 • Димент Г.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Янковський Д. С. Інноваційні технології оздоровлення мікробіому людини / Д. С. Янковський, В. П. Широбоков, Г. С. Димент // Наука та інновації. - 2018. - Т. 14, № 6. - С. 11-23..

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Янковський Дмитро Станіславович (біологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського