Наукова періодика України Наука та інновації


Азарян А. А. 
Пути снижения потерь и засорения железной руды подземной добы чи в Кривбассе / А. А. Азарян, А. С. Батареев, Ф. И. Караманиц, В. А. Колосов, В. С. Моркун // Наука та інновації. - 2018. - Т. 14, № 4. - С. 18-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2018_14_4_4
Економічний потенціал України значною мірою залежить від ефективності функціонування гірничо-металургійного комплексу, який забезпечує 30 % внутрішнього валового продукту (ВВП). Одним з найважливіших структурних підрозділів гірничо-металургійного комплексу є залізорудна промисловість. Якість залізорудної сировини є основним показником, який забезпечує її конкурентоспроможність на внутрішньому та зовнішньому ринках. Якість залізорудної продукції формується в процесі видобутку рудної маси та переробки її в товарну продукцію. Серйозною проблемою, яка супроводжує процес виробництва товарної продукції при підземній розробці залізорудних родовищ, є зниження якості та втрати руди, що обумовлено неповним видобутком балансових запасів руди (72 -75 % від ресурсів видобувного блоку) при її відбиванні й випуску з очисного простору, а також засміченням відбитої рудної маси порожніми породами, що призводить до зниження на 1,5 - 12 % вмісту заліза порівняно з вихідним вмістом в масиві. Мета роботи - аналіз причин високих показників втрат і засмічення руди підземного видобутку Криворізького залізорудного басейну та пошук шляхів їх зниження. Аналіз відомих методів і способів вирішення зазначеної проблеми показав, що досить ефективним напрямком є створення організаційно-технічної системи, що дозволяє прогнозувати, виявляти на практиці і оперативно усувати причини, що призводять до виникнення наднормативних втрат та засмічення руди. Для оперативного контролю якісно-кількісних параметрів руди на всіх стадіях видобутку, транспортування та переробки запропоновано використовувати автоматизоване робоче місце (АРМ) "Якість", яке забезпечує збір і відображення інформації з усіх ділянок гірського виробництва на центральному сервері для безперервного моніторингу та аналізу якісних характеристик руди. Висновки: впровадження комплексу технічних засобів і автоматизованої системи АРМ "Якість" дозволить не тільки безперервно відстежувати якісні характеристики руди, але і домогтися зниження втрат руди на 3 % та її засмічення на 2 %.
  Повний текст PDF - 161.552 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Азарян А.
  • Батареев А.
  • Караманиц Ф.
  • Колосов В.
  • Моркун В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Азарян А. А. Пути снижения потерь и засорения железной руды подземной добы чи в Кривбассе / А. А. Азарян, А. С. Батареев, Ф. И. Караманиц, В. А. Колосов, В. С. Моркун // Наука та інновації. - 2018. - Т. 14, № 4. - С. 18-26. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/scinn_2018_14_4_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Азарян Альберт Арамаїсович (геологічні науки)
  • Азарян Артур Арменович (економічні науки)
  • Моркун Володимир Станіславович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського