Наукова періодика України Рідна школа


Россихіна О. 
Збагачення словникового запасу учнів на уроках української мови з огляду на їх профільне самовизначення та майбутню професійну орієнтацію / О. Россихіна // Рідна школа. - 2011. - № 1-2. - С. 74-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rsh_2011_1-2_19
Висвітлено організацію навчально-виховного процесу на уроках української мови в гімназії № 290 м. Київ. Зосереджено увагу на словниковій роботі з учнями VI - IX класів. Виокремлено типи уроків, на яких учням пропонуються завдання зі словникової роботи. Окреслено принципи означеної роботи, а саме: позамовний, синтагматичний, парадигматичний, функціональний і контекстуальний. Наголошено на найголовнішому етапі у процесі словникового опрацювання лексичних одиниць - роботі над значенням і вживанням слова. Охарактеризовано групи лексичних вправ: лексичні, лексико-граматичні, лексико-орфографічні та лексико-стилістичні. Розкрито роль і значення словників у процесі детальнішого та глибшого вивчення учнями української мови, у підготовчому етапі допрофільної підготовки й профільного навчання в старшій школі, у виборі професії. Зазначено, що словникова робота на уроках української мови активізує діяльність учнів, збагачує їх словниковий запас, виховує увагу до слова, його значення і вживання, формує професійну мотивацію.
  Повний текст PDF - 490.517 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Россихіна О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Россихіна О. Збагачення словникового запасу учнів на уроках української мови з огляду на їх профільне самовизначення та майбутню професійну орієнтацію / О. Россихіна // Рідна школа. - 2011. - № 1-2. - С. 74-76. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/rsh_2011_1-2_19.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського